Rekordowe odszkodowanie za pirackie oprogramowanie

Rekordowe odszkodowanie za pirackie oprogramowanie

Rekordowe odszkodowanie za pirackie oprogramowanie
22.06.2007 14:30, aktualizacja: 22.06.2007 15:53

Pewna brytyjska firma zgodziła się zapłacić blisko 250 tys. funtów ( równowartość 1,4 mln zł ) odszkodowania za korzystanie z nielegalnego oprogramowania - poinformowali przedstawiciele brytyjskiego oddziału organizacji Business Software Alliance ( BSA ).

Pewna brytyjska firma zgodziła się zapłacić blisko 250 tys. funtów (równowartość 1,4 mln zł) odszkodowania za korzystanie z nielegalnego oprogramowania - poinformowali przedstawiciele brytyjskiego oddziału organizacji Business Software Alliance (BSA).

Nazwy owej firmy nie podano (to jeden z warunków ugody zawartej przez nią z BSA) - wiadomo jedynie, że działa ona w sektorze usług publicznych. Nielegalne oprogramowanie wykryto w niej podczas rutynowej kontroli - okazało się, że pracownicy owej firmy masowo (w wielu oddziałach) korzystają z pirackich kopii oprogramowania firm Adobe, Autodesk oraz Microsoft. Postępowanie w tej sprawie trwało od drugiej połowy 2006 r. - wtedy to wykryto nielegalne programy. Przez ostatnie miesiące prowadzone były negocjacje w sprawie ugody.

_ "Wysokość odszkodowania jest po prostu odzwierciedleniem wagi problemu i pokazuje, jak masową praktyką było w owej firmie korzystanie z pirackiego oprogramowania" _ - komentuje Sarah Coombes, szef działu prawnego w BSA. Przedstawicielka organizacji przypomniała przy okazji, że skala piractwa w firmach w Wielkiej Brytanii szacowana jest na 27%.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)