Sprzedał pirackie oprogramowanie o wartości ponad 300 mln złotych. Oj posiedzi!

Sprzedał pirackie oprogramowanie o wartości ponad 300 mln złotych. Oj posiedzi!
Źródło zdjęć: © chip.pl

17.06.2013 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

36-letni Chińczyk ze swojego domu w Chinach sprzedawał pirackie oprogramowanie na terenie Stanów Zjednoczonych. Teraz posiedzi 12 lat w więzieniu.

Xiang Li wraz ze swoją żoną przez kilka lat prowadzili witrynę "Crack 99", poprzez którą po atrakcyjnych cenach sprzedawali pirackie oprogramowanie m.in. obywatelom Stanów Zjednoczonych. Od kwietnia 200. roku do czerwca 2011 roku para sprzedała nielegalnie ponad 500 chronionych prawami autorskimi programów ponad 300 osobom spoza swojego kraju. Łączna wartość tego oprogramowania to przeszło 100 milionów dolarów.

Li prowadził swoją działalność ze swojego domu w Chinach, ale jest pierwszym chińskim obywatelem, który za przestępstwa popełnione w internecie został skazany przez amerykański sąd.

Na swojej stronie internetowej Li sprzedawał produkty o wartości od kilkuset do nawet 3 milionów dolarów po cenach od 2. do 1200 dolarów.

36-latek został aresztowany na wyspie Saipan (należącej do USA) po udanej prowokacyjnej akcji agentów federalnych, którzy pod przykryciem biznesmenów doprowadzili do transakcji na dużą skalę.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Galaxy S 4 ze Snapdragonem 800 bije rekordy!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także