Pirackie oprogramowanie i... krzaki konopi

Pirackie oprogramowanie i... krzaki konopi

Pirackie oprogramowanie i... krzaki konopi
Źródło zdjęć: © chip.pl
07.09.2011 16:00, aktualizacja: 21.09.2011 15:05

Nielegalne oprogramowanie o wartości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych zabezpieczyli funkcjonariusze w województwie opolskim. Mieszkańcy Olesna i Gorzowa Śląskiego odpowiedzą jednak nie tylko za posiadanie nielegalnego oprogramowania.

W mieszkaniu 17-letniego mieszkańca Olesna funkcjonariusze policji z tamtejszego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej znaleźli 6 krzaków konopi indyjskich i dwa komputery, na których zainstalowano nielegalne oprogramowanie. Policjanci przeszukali też jedno z mieszkań pobliskiego Gorzowa Śląskiego. Tam również zabezpieczono krzak konopi indyjskich, a także nasiona i liście w formie zasuszonej. Oprócz narkotyków, funkcjonariusze znaleźli też jeden komputer z nielegalnym oprogramowaniem.

Kolejne dwa komputery z pirackimi programami znaleziono w dwóch innych mieszkaniach w tej samej gminie. Oprócz komputerów zabezpieczono łącznie ponad setkę płyt z nielegalnym oprogramowaniem. Za posiadanie nielegalnego oprogramowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za uprawę konopi zaś –. do 3 lat.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:
"Google i Microsoft kłócą się jak małe dzieci"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)