Wideo Walkman HD

Wideo Walkman HD
Źródło zdjęć: © Sony

20.08.2007 10:08

Wideo Walkman Sony GV-HD700E umoźliwia przeglądanie filmów
nagranych za pomocą dowolnej kamery HDV lub DV jest obecnie bardzo
proste niezależnie od tego, czy użytkownik pracuje w terenie, znajduje
się w hotelu, czy też przebywa w biurze

*Wideo Walkman Sony GV-HD700E umoźliwia przeglądanie filmów nagranych za pomocą dowolnej kamery HDV lub DV jest obecnie bardzo proste niezależnie od tego, czy użytkownik pracuje w terenie, znajduje się w hotelu, czy też przebywa w biurze. *Wyposażony w profesjonalne rozwiązania, wszechstronny GV-HD700E pozwala odtwarzać zarówno taśmy HDV, jak i MiniDV (SP i LP). Umożliwia także nagrywanie sygnału HDV1080i/DV ze źródeł zewnętrznych i pomaga w tworzeniu kopii zapasowych, z którego mogą korzystać operatorzy pracujący przy dokumentacji filmowej ślubów i innych wydarzeń. Jasny i wyraźny szerokoekranowy (16:9) wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 7 cali oferuje rozdzielczość 800x480 i świetnie sprawdzi się zarówno podczas oglądania filmów, jak i zdjęć.

Funkcja All-scan gwarantuje, że nagrane klatki filmu są widoczne na wyświetlaczu w całości, zapewniając wierne odtwarzanie materiału.

Obraz

Użytkownik może przygotować i zapisać maksymalnie sześć konfiguracji wyświetlacza oraz wybrać miejsce prezentowania kodu czasowego. Kiedy urządzenie GV-HD700E nie jest używane, ekran można złożyć, co zapewnia swobodę pracy i dużą wygodę w trakcie transportu. WALKMAN® z funkcją wideo HD jest bogato wyposażony w interfejsy umożliwiające nagrywanie i odtwarzanie plików wideo w standardach HDV1080i i Standard Definition DV, przy użyciu różnych źródeł. Wyjście HDMI pozwala na wyświetlanie sygnału HD na dowolnym podłączonym do urządzenia telewizorze lub monitorze, pracującym w formacie HD.

Jest to także pierwsze urządzenie WALKMAN® odtwarzające materiały wideo, które wyposażono w technologię x.v.Colour. Oparty na nowym standardzie xvYCC praktycznie podwaja gamę kolorów wiernie odwzorowanych na wyświetlaczu zgodnym ze standardem xvYCC. Taśmy HDV nagrane z użyciem nowej technologii można odtworzyć z zachowaniem sygnału x.v.Colour za pośrednictwem wyjść HDMI i i.LINK. Sygnał x.v.Colour można także odczytać za pomocą wejścia i.LINK, a dane x.v.Colour są w takim wypadku automatycznie przekazywane do wyjścia HDMI przenośnego urządzenia.

Oprócz wyjścia HDMI, prezentowany model wyposażono także w oddzielne wyjście komponentowe HD/SD. Gniazdo i.LINK umożliwia bezpośrednie nagrywanie i odtwarzanie sygnału HDV i DV, zaś analogowe sygnały audio i wideo można nagrywać i monitorować za pomocą złącz wejściowych S Video i RCA. GV-HD700 pozwala także przechwytywać nieruchome obrazy z taśmy (HDV lub DV) podczas odtwarzania i zapisywać je na karcie pamięci Memory Stick. Dla większej wygody, dowolne spośród czternastu popularnych funkcji (m.in. wyszukiwanie, oznakowanie indeksem i powiększenie przy odtwarzaniu) można przypisać do trzech przycisków funkcyjnych. Ponadto dostępna jest opcja sprawdzania stanu (Status Check), zapewniający wygodną prezentację ustawień audio, wyjść, przycisków i ekranu ciekłokrystalicznego.

Zasilanie GV-HD700 odbywa się przy użyciu akumulatorów InfoLITHIUM z serii L oraz M. W zestawie oferowane są następujące akcesoria: zasilacz, bezprzewodowy pilot, kabel komponentowy oraz kabel wielofunkcyjny audio-wideo (bez funkcji S Video).

Najważniejsze cechy:
• Format: HDV / DV SP / DV LP.
• Ekran ciekłokrystaliczny: o przekątnej 7 cali (16:9).
• Rozdzielczość ekranu: 1 152 000 pikseli, 800 (wys.) x 489 (szer.) x 3RGB.
• Funkcja All-scan.
• Profile konfiguracji ekranu ciekłokrystalicznego określane przez użytkownika: 6 (ustawienia dotyczą jasności, poziomu kolorów, kontrastu, ostrości, kolorów i fazy).
• Wejścia:
i.LINK (HDV/DV)
Wideo (RCA x1)
Audio (RCA x2)
S-Video
• Wyjścia:
HDMI
i.LINK (HDV/DV)
Komponentowe HD/SD (Special D)
Wideo/Audio/S Video (wielofunkcyjne złącze audio-wideo).
• USB.
• Gniazdo nośników Memory Stick.
• Gniazdo słuchawkowe.
• Głośnik stereo.
• Akumulator: InfoLITHIUM z serii L/M.
• Gniazdo zasilania DC.

GV-HD700E będzie dostępny od października 2007 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)