Vid - wideo komunikacja według Logitecha

Vid - wideo komunikacja według Logitecha

Vid - wideo komunikacja według Logitecha
17.06.2009 12:37, aktualizacja: 21.06.2009 13:33

W ciągu ostatnich lat technologie umożliwiające wideo rozmowy online w istotny sposób przyczyniły się do przełamania bariery dystansu w kontaktach międzyludzkich. Pomimo upowszechnienia się rozwiązań tego typu, wciąż wiele osób ma problemy z obsługą niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Z badań przeprowadzonych przez Logitech wynika, że dla dużej grupy użytkowników aplikacje umożliwiające nawiązanie internetowych połączeń wideo są zbyt skomplikowane.

Zaprezentowana dziś nowa aplikacja Logitech Vid to kolejny krok do jeszcze większego uproszczenia rozmów wideo. Program nie wymaga wieloetapowej instalacji, a intuicyjny interfejs użytkownika sprawia, że przeprowadzenie rozmowy staje się dziecinnie proste. Logitech Vid można pobrać bezpłatnie ze strony www.logitech.com/Vid. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników kamer Logitech oraz osób przez nich zaproszonych.

„Technologie umożliwiające rozmowy wideo online są dostępne od ponad 1. lat. Jednakże poziom złożoności obecnie oferowanych rozwiązań dla wielu internautów stanowił istotną barierę. Jesteśmy przekonani, że dzięki Vid przyczynimy się do upowszechnienia tej formy komunikacji wśród dotychczasowych oraz nowych użytkowników” – powiedziała Gina Clark, general manager and vice president of Logitech’s Internet Communications business unit. „Vid to uniwersalne rozwiązanie łączące prostotę obsługi z zaawansowaną technologią gwarantującą najwyższą jakość komunikacji”.

Obraz
© (fot. Logitech)

Logitech Vid, w przeciwieństwie do komunikatorów internetowych typu IM (Instant Messaging) oraz VoIP (Voice over Internet Protocol), został zaprojektowany wyłączanie do prowadzenia rozmów wideo. Dzięki temu proces instalacji oraz czynności związane z obsługą programu zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Ponadto Vid automatycznie optymalizuje liczbę wyświetlanych klatek na sekundę oraz rozdzielczość, dzięki czemu użytkownik zawsze otrzymuje ostry, pozbawiony zakłóceń obraz.

Automatyczna instalacja z kamerą
Vid jest automatycznie instalowany w momencie podłączenia do komputera kamery Logitech. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć i wszystko gotowe. Przed pierwszą rozmową wideo Vid wysyła maila pod wskazany przez użytkownika adres e-mail. Aby nawiązać połączenie odbiorca musi tylko zaakceptować zaproszenie.

Prosty, intuicyjny interface
Lista kontaktów wyświetlana jest w postaci miniaturowych zdjęć. Aby nawiązać połączenie z wybraną osobą wystarczy kliknąć w ikonę przedstawiającą naszego rozmówcę.
Vid jest darmowym oprogramowaniem oferowanym wraz z kamerami Logitech. Osoby nie posiadające kamer Logitech również mogą korzystać z aplikacji dzięki mailowemu zaproszeniu do zarejestrowanych użytkowników. (Jeżeli zaproszenie zostało wysłane przez osobę, która nie zainstalowała kamery Logitech, wówczas Vid jest dostępny przez 30 dni. Po zakończeniu okresu próbnego z programy można korzystać po zainstalowaniu kamery Logitech).
Vid jest kompatybilny z komputerami PC oraz Mac.

Cena oraz dostępność
Program Logitech Vid można pobrać bezpłatnie ze strony www.logitech.com/Vid. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników kamer Logitech oraz osób przez nich zaproszonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)