IFA 2012: Wysyp nowych monitorów marki Philips

IFA 2012: Wysyp nowych monitorów marki Philips

IFA 2012: Wysyp nowych monitorów marki Philips
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.08.2012 15:15, aktualizacja: 09.08.2013 12:47

Firma MMD, producent i dystrybutor monitorów marki Philips, zaprezentuje w czasie targów elektroniki użytkowej IFA 2012 najnowsze monitory Philips. Będą to między innymi: 29-calowy ultra szeroki monitor o formacie 21:9, Gioco - pierwszy panel 3D z podświetleniem Ambiglow, wyświetlacz IPS z technologią Smart MHL, 27-calowy model z matrycą PLS, a także monitor 3D, który nie wymaga używania specjalnych okularów.

Swoją premierę w Berlinie będzie miał 29-calowy monitor Philips 298P4QJ z matrycą AH-IPS, który wyświetla obraz o formacie 21:9 i rozdzielczości 2560x1080. Zastosowana matryca gwarantuje wierne odwzorowanie kolorów, a dzięki szerokiej powierzchni roboczej oraz opcji MultiView monitor może wyświetlać jednocześnie obraz z dwóch podpiętych do niego źródeł sygnału. Philips 298P4QJ wyposażony jest m.in. w hub USB 3.0, złącza DVI­D, DisplayPort oraz 2 wejścia HDMI, a także wbudowane głośniki. Monitor ma również opcję fizycznego dostosowywania położenia obrazu, m.in. regulacji wysokości i obrotu o 90°.

Kolejną nowością z portfolio firmy Philips, którą będzie można w najbliższych dniach zobaczyć na targach IFA, jest pierwszy monitor 3. z podświetleniem Ambiglow o nazwie Gioco i oznaczeniu 278C4Q. Innowacyjna technologia Ambiglow powiększa obszar wyświetlania obrazu, emitując światło z tylnego panelu na ścianę. Nowy design charakteryzuje się bardzo cienką ramką. Zastosowana polaryzacyjna technologia 3D (FPR) eliminuje ryzyko wystąpienia migotania czy zmęczenia wywołanego okularami migawkowymi.

W czasie targów zaprezentowany zostanie również model Philips 237E4 należący do domowej serii E z matrycą IPS i Smart MHL. Monitor pozwala na wyświetlanie zdjęć lub filmów i jednoczesne ładowanie baterii w kompatybilnym smartfonie lub tablecie podłączonym do monitora.

Nowy typ matrycy PLS (Plane-to-Line Switching) oraz większa niż standardowa rozdzielczość 256. x 1440 (WQHD) to tylko niektóre cechy wyróżniające 27-calowy model PHILIPS 272P4QJK z serii profesjonalnej. Dzięki funkcji Multiview można jednocześnie podłączyć i oglądać obraz pochodzący z dwóch źródeł sygnału. Do podłączenia urządzeń multimedialnych czy elektronicznych służą złącza DVI-D, DisplayPort, 2 wejścia HDMI oraz hub USB 3.0. W komunikacji pomaga wbudowana kamerka internetowa o rozdzielczości 2 megapikseli. W monitorze działa również czujnik PowerSensor, który zmniejsza podświetlenie ekranu w przypadku nieobecności przed nim użytkownika.

Odwiedzający stoisko firmy PHILIPS będą mieli okazję zobaczyć również nowy monitor 3. z matrycą IPS. Dzięki zastosowanej technologii autostereoskopowej do oglądania trójwymiarowego obrazu nie są potrzebne okulary. Rozwiązanie to mogą szczególnie docenić entuzjaści grafiki 3D, a także architekci czy projektanci wnętrz, pracujący na co dzień z aplikacjami typu CAD. Matryca IPS ma zagwarantować wierne odwzorowanie kolorów i ostre obrazy, wyświetlane w rozdzielczości FullHD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)