Prawdziwy koniec HD DVD?

Prawdziwy koniec HD DVD?

Prawdziwy koniec HD DVD?
31.03.2008 13:00, aktualizacja: 31.03.2008 14:17

Przedstawiciele HD DVD Promotion Group - organizacji, której zadaniem było promowanie standardu HD DVD - poinformowali, że z dniem 28 marca 2008 r. została ona rozwiązana.

Przypomnijmy: oficjalny koniec standardu HD DVD ogłoszony został przez Toshibę 19 lutego - po tym, jak większość hollywoodzkich koncernów filmowych opowiedziała się po stronie Blu-ray, japoński koncern uznał, że rozwijanie i promowania alternatywnej technologii nie ma sensu. Tego samego dnia wstrzymano produkcję urządzeń obsługujących ten format, zaś w kolejnych tygodniach wiele firm informowała o wycofaniu z swojej oferty odtwarzaczy i filmów w tym formacie.

Teraz rozwiązana została także najważniejsza organizacja promująca HD DVD - HD DVD Promotion Group ( w jej skład wchodzili przedstawiciele ponad 60 firm, głównie z branży IT ). W komunikacie opublikowanym na jej stronie internetowej - http://www.hddvdprg.com/eng/index.html napisano, że z dniem 28 marca 2008 r. stowarzyszenie wstrzymało działalność. Z witryny usunięto też całą zawartość - teraz znajdziemy na niej już tylko odnośniki do stron DVD Forum.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)