Nowe kamery wideo JVC Everio: Full HD i Wi-Fi

Nowe kamery wideo JVC Everio: Full HD i Wi‑Fi

Nowe kamery wideo JVC Everio: Full HD i Wi-Fi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.01.2012 10:29, aktualizacja: 10.12.2012 16:51

JVC wprowadza na rynek nową linię kamer Everio. Wybrane modele posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, który dostarcza funkcje takie jak Live Monitoring, Auto Photo Email, Video Email oraz Smartphone Linking. Kamery rejestrują obraz w jakości Full HD (1080p), a dane zapisywane są na kartach pamięci.

Wszystkie modele Everio z linii 201. nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, opartym na formacie AVCHD i oferują wysoką jakość materiałów w trybie UXP z częstotliwością próbkowania wynoszącą 24 Mbps. Dodatkowo, wszystkie modele zostały wyposażone w wyjście HDMI.

Zastosowana w kamerach funkcja Live Monitoring, umożliwia podgląd obrazów w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z telefonu z systemem Android, iPhone’a/iPada z zainstalowaną bezpłatną aplikacją lub PC. Email Auto Photo, bazuje na funkcji wykrywania ruchu/twarzy przez kamerę i automatycznie fotografuje obiekt, który pojawił się w kadrze, a następnie wysyła e-maile ze zdjęciami do komputera lub smartfona. Video Email może natomiast wysyłać 15-sekundowe filmy (64. x 360 pikseli) bezpośrednio z kamery do ośmiu adresatów poczty e-mail równocześnie.

Zainstalowanie darmowej aplikacji na smartfonie otwiera wiele dodatkowych możliwości, m.in zapis danych geolokalizacyjnych, w połączeniu z oferowaną przez smartfony funkcją GPS, jak również opcję wykorzystania smartfona jako pilota zdalnego sterowania do kamer Everio, łatwy transfer filmów i zdjęć z Everio do smartfona oraz szybkie udostępnianie nagrań za pośrednictwem Internetu.

W życiu codziennym, funkcja Live Monitoring (podgląd na żywo) może być pomocna dla rodziców, ponieważ pozwala obserwować w czasie rzeczywistym, dzieci znajdujące się w innym pomieszczeniu. Auto Photo Email posiada potencjał jako funkcja monitoringu - może wykonywać zdjęcia dzieci lub zwierząt poruszających się po domu i wysłać je do rodziców, którzy znajdują się np. w biurze. W skrajnych przypadkach Auto Photo Email stanowi idealne narzędzie wykrywania niepożądanego ruchu w domu, podczas gdy właściciel znajduje się poza nim np. na wakacjach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)