SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.03.2020]

Strona głównaSkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.03.2020]
11.03.2020 20:59
SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.03.2020]
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Największe targi gamignowe zostały odwołane. E3, czyli Electronic Entertainment Expo nie odbędą się w tym roku. W ciągu dnia polskich internautów nawiedziła awaria Facebooka. Koronawirus rozprzestrzenia się i został uznany za pandemię przez WHO.

Odwołanie targów E3 było nieuniknione. Największa impreza w branży gier przegrała walkę z koronawirusem, pomimo, że miała odbyć się dopiero za 3 miesiące (w czerwcu). Jednak w ramach rosnących obaw i niepewnej przyszłości, organizatorzy zadecydowali o anulowaniu tegorocznej edycji imprezy.

Po dokładnych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży - naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów E3 - podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020, zaplanowanym na 9–11 czerwca w Los Angeles" - poinformowało Entertainment Software Association w oświadczeniu dla prasy.

W 2019 roku na targach Electronic Entertainment Expo pojawiło się aż 66 100 osób. Zarażenie się wirusem SARS-CoV2 nawet niewielkiej części z nich, mogłoby mieć fatalne skutki i kilkukrotnie zwiększyć liczbę chorych. Na takie imprezy zjeżdżają się fani gier z całego świata. Warunki idealne dla rozprzestrzeniania wirusa. Z tego samego powodu odwołano również udział publiczności w Intel Extreme Masters Katowice 2020.

Awaria Facebooka w Polsce - nie dało się załadować witryny

11 marca doszło do specyficznej awarii Facebooka. Dotyczyła jedynie użytkowników z Polski i to nie wszystkich. Internauci zgłaszali problemy z otwarciem witryny w wersji desktopowej. Problem nie istniał w przypadku wersji mobilnej, czyli aplikacji dla Android czy iOS.

Około godziny 18:00 problemy ustały. Wcześniej jednak udało nam się ustalić, w jaki sposób można pozbyć się problemu. Wystarczyło zmienić adres serwera DNS.

Rośnie ilość zarażonych koronawirusem z Wuhan, a WHO ogłasza pandemię

Na całym świecie stwierdzono już 125,605 przypadków choroby COVID-19, a w jej wyniku zmarło już 4605 osób. Dziś we Włoszech potwierdzono kolejne 2,313 zarażonych, łącznie dając 12,462 chorych. WHO zdecydowało się określić sytuację pandemią. W Polsce liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do 31.

WHO zwraca uwagę na poziom rozprzestrzeniania się, intensywność, jak i alarmujący poziomem brak działań. Sytuacja jest niepokojąca - "W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba przypadków choroby COVID-19 poza Chinami zwiększyła się trzynastokrotnie, a liczba dotkniętych koronawirusem państw potroiła się" - zaznaczył szef Światowej Organizacji Zdrowia.

Koronawirus to dopiero początek? W Chiach wykryto 28 nieznanych wirusów

Podczas gdy koronawirus sieje niepokój wśród mieszkańców całego świata, naukowcy odkrywają zupełnie nowe źródła chorób. Zespół ekspertów po zbadaniu topniejącego lodowca Guliya w Chinach, wykrył aż 33 wirusy. Tylko 5 z nich jest znanych nauce. Nie wiadomo, jaki mają wpływ na ludzki organizm. Wkrótce zostaną przeprowadzone badania, które pomogą to ustalić.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)