SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.03.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.03.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.03.2020]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
11.03.2020 20:59

Największe targi gamignowe zostały odwołane. E3, czyli Electronic Entertainment Expo nie odbędą się w tym roku. W ciągu dnia polskich internautów nawiedziła awaria Facebooka. Koronawirus rozprzestrzenia się i został uznany za pandemię przez WHO.

Odwołanie targów E3 było nieuniknione. Największa impreza w branży gier przegrała walkę z koronawirusem, pomimo, że miała odbyć się dopiero za 3 miesiące (w czerwcu). Jednak w ramach rosnących obaw i niepewnej przyszłości, organizatorzy zadecydowali o anulowaniu tegorocznej edycji imprezy.

Po dokładnych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży - naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów E3 - podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020, zaplanowanym na 9–11 czerwca w Los Angeles" - poinformowało Entertainment Software Association w oświadczeniu dla prasy.

W 2019 roku na targach Electronic Entertainment Expo pojawiło się aż 66 100 osób. Zarażenie się wirusem SARS-CoV2 nawet niewielkiej części z nich, mogłoby mieć fatalne skutki i kilkukrotnie zwiększyć liczbę chorych. Na takie imprezy zjeżdżają się fani gier z całego świata. Warunki idealne dla rozprzestrzeniania wirusa. Z tego samego powodu odwołano również udział publiczności w Intel Extreme Masters Katowice 2020.

Awaria Facebooka w Polsce - nie dało się załadować witryny

11 marca doszło do specyficznej awarii Facebooka. Dotyczyła jedynie użytkowników z Polski i to nie wszystkich. Internauci zgłaszali problemy z otwarciem witryny w wersji desktopowej. Problem nie istniał w przypadku wersji mobilnej, czyli aplikacji dla Android czy iOS.

Około godziny 18:00 problemy ustały. Wcześniej jednak udało nam się ustalić, w jaki sposób można pozbyć się problemu. Wystarczyło zmienić adres serwera DNS.

Rośnie ilość zarażonych koronawirusem z Wuhan, a WHO ogłasza pandemię

Na całym świecie stwierdzono już 125,605 przypadków choroby COVID-19, a w jej wyniku zmarło już 4605 osób. Dziś we Włoszech potwierdzono kolejne 2,313 zarażonych, łącznie dając 12,462 chorych. WHO zdecydowało się określić sytuację pandemią. W Polsce liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do 31.

WHO zwraca uwagę na poziom rozprzestrzeniania się, intensywność, jak i alarmujący poziomem brak działań. Sytuacja jest niepokojąca - "W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba przypadków choroby COVID-19 poza Chinami zwiększyła się trzynastokrotnie, a liczba dotkniętych koronawirusem państw potroiła się" - zaznaczył szef Światowej Organizacji Zdrowia.

Koronawirus to dopiero początek? W Chiach wykryto 28 nieznanych wirusów

Podczas gdy koronawirus sieje niepokój wśród mieszkańców całego świata, naukowcy odkrywają zupełnie nowe źródła chorób. Zespół ekspertów po zbadaniu topniejącego lodowca Guliya w Chinach, wykrył aż 33 wirusy. Tylko 5 z nich jest znanych nauce. Nie wiadomo, jaki mają wpływ na ludzki organizm. Wkrótce zostaną przeprowadzone badania, które pomogą to ustalić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)