Skrótech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.12.2019]

Skrótech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.12.2019]

Skrótech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.12.2019]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA
Adam Bednarek
05.12.2019 21:32

Młodzieżowe słowo roku, interwencja YouTube'a, a także poradnik na Mikołajki 2019. Oto co działo się 5 grudnia w świecie technologii.

"Alternatywka" młodzieżowym słowem roku 2019

Młodzieżowym Słowem Roku 2019 została "Alternatywka". Zastąpiła ona ubiegłorocznego zwycięzcę, którym było słowo… "dzban". Na podium znalazły się jeszcze dwie inne tegoroczne frazy - "jesieniara" i "eluwina". Internet od razu zareagował na wyniki plebiscytu i Facebooka zalały memy z alternatywkami.

YouTube sprawdza liczniki subskrypcji

Google informuje, że jest na etapie analizy liczby subskrypcji kanałów użytkowników serwisu YouTube. Konta, które zostały zamknięte (na przykład z powodu naruszania zasad) nie będą już uwzględniane w liczbie subskrypcji. Niektórzy mogą więc zauważyć jej spadek, ale przy okazji zyskają pewność, że zaktualizowana liczba faktycznie odzwierciedla aktywnych użytkowników YouTube'a śledzących dany kanał.

Twórcy TikToka oskarżeni o naruszanie prywatności nieletnich

Firma ByteDance odpowiedzialna za rozwój TikToka została pozwana za naruszanie prywatności nieletnich. Problem dotyczy okresu, w którym aplikacja znana była jeszcze jako Musical.ly. W pozwie zarzuca się producentowi gromadzenie i sprzedawanie firmom trzecim danych dzieci poniżej 13 roku życia, bez wyraźnej zgody rodziców.

YouTube Rewind 2019 - znamy największe hity. "Tylko nie mów nikomu" na pierwszym miejscu

Bezwzględnym polskim zwycięzcą w liczbie wyświetleń na YouTube został szokujący dokument braci Sekielskich pod tytułem "Tylko nie mów nikomu". Uznanie zdobył także zagranicą. Film odtworzono ponad 23 mln razy.

Biedronka ma odpowiedź na Thermomix

Od dziś w ofercie sklepów sieci Biedronka znajdziecie Hoffen Smart Chef Express. To inteligentny robot kuchenny, który pomoże wam w przygotowaniu praktycznie każdej potrawy. Sprzęt będzie dostępny w sprzedaży do 18 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Reuters wybrał najważniejsze zdjęcia dekady

W związku z kończącą się dekadą, agencja prasowa Reuters wybrała najważniejsze zdjęcia prasowe. Zobaczycie przekrój przez wydarzenia, które zmieniły świat i ułożyły współczesny porządek społeczno-polityczny.

Mikołajki 2019. Kilka smartfonowych propozycji

Mikołajki już jutro, 6 grudnia. Jeżeli nie macie jeszcze prezentu dla bliskich - lub dla siebie - z pomocą przychodzi serwis WP Komórkomania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)