SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [15.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [15.07.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

15.07.2019 21:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

15 lipca w świecie technologii i nauki działo się bardzo dużo. Świat obiegły informacje o wielkiej awarii Europejskiego Systemu Nawigacji Galileo, wycieku ponad 100 milionów danych czy zszokowanych przez Huaweia mediach. Ale to jeszcze nie wszystko.

Facebook, portal MarkaZuckerberga otrzymał surową karę. Jak wynika z informacji, które czytamy na Wall Street Journal, Mark Zuckerberg zawarł ugodę z amerykańską Federalną Komisją Handlu (FTC) w postępowaniu w związku z wyciekiem danych z Facebooka. Korporacja zapłaci 5 miliardów dolarów. Dla nas może to brzmieć jak ogromna suma, ale dla Zuckerberga to brzmiało jak żart.

Huawei nie jest konkurencją dla Androida - znowu musimy to udowadniać

Miron Nurski odpowiada mediom na ich szok, po tym jak Huawei ponownie mówi, że system HongMeng OS nie będzie konkurencją dla Androida. Tydzień wcześniej już pisaliśmy, że szef Huaweia powiedział dokładnie takie same słowa. Tym razem wysoko postawiony pracownik chińskiej marki powiedział to samo. I media dopiero zrozumiały, co to oznacza.

We Francji parada - Siły Kosmiczne i latająca deskorolka

Parada we Francji. Tutaj działo się naprawdę dużo. Chociaż najważniejszym jej elementem była zapowiedź Francuskich Sił Obrony Kosmosu, to całe show skradł jeden człowiek. Franky Zapata na latającej deskorolce zwanej flyboard, latał tuż ponad tłumami, w ręku trzymając broń. Co za widowisko.

Awaria Galileo - Europejskiego Systemu Nawigacji

Galileo nie działa. Europejski System Nawigacji odniósł poważną awarię, a jego twórcy nie chcą zdradzić, co się stało. Awaria trwa już kilka dni i to pierwszy raz w historii, kiedy doszło do podobnej sytuacji. Jak podkreśla insidegnss.com, eksperci z Agencji Europejskiej GNSS pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby przywrócić usługi systemu Galileo tak szybko, jak to możliwe.

100 milionów danych wyciekło do sieci

Ogromny wyciek danych - ponad 100 milionów haseł, emaili, adresów i numerów telefonów trafiło do sieci. Ostatnio coraz częściej słyszymy o tak dużych wyciekach i zaczyna nas to trochę niepokoić. Koniecznie sprawdźcie na stronie haveibeenpwned, czy atak dotyczył także waszych danych.

Ryanair kombinuje z Boeingami 737 Max

Irlandzki przewoźnik postanowił przemalować oznaczenia samolotów Boeing 737 Max na 737-8200. Czemu ma to zaradzić? Ano temu, że ludzie panikują i boją się latać wadliwymi maszynami. Prosty trick marketingowy. Nie ma wątpliwości - coś takiego nie powinno mieć miejsca. W wyniku katastrof tego samolotu zginęło już 346 osób.

Enter Air - piloci klną, a mikrofon wciąż działa

Tym razem dzisiejszy hit pod względem absurdu. Piloci Boeinga 737 pokłócili się podczas lotu. Podczas rozmowy, która była nadawana w rozmowie z wieżą. Podczas rozmowy usłyszeliśmy jak kapitan lotu mówi do młodszego pilota: "Nie no, k...a, co ty mi tu robisz (...) Po c...j żeś to przekręcił" - co za język.

Windows 10 ostrzega o nadchodzącym końcu wsparcia

W Windows 10 pojawiają się nowe powiadomienia – użytkownicy starszych wersji systemu są ostrzegani o ich kończącym się wsparciu. To nowa funkcjonalność w ramach Windows Update i jedna z wielu zmian, które zapowiedziano jeszcze w kwietniu bieżącego roku. Wtedy Microsoft dzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie niewłaściwego podejścia do sposobu testowania i wydawania nowych aktualizacji systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)