SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [23.03.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [23.03.2020]
Źródło zdjęć: © Fotolia | Art Allianz

23.03.2020 23:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirsów ciągle na pierwszym miejscu zainteresowania, nawet w ujęciu technologicznym. Jednak poza pracami nad lekami, szczepionkami czy kwestiach związanych z objawami, przewija się też w naszych wyborach zakupowych czy funkcjonowaniu kurierów.

Przez koronawirusa sklepy z elektroniką mają Gwiazdkę w marcu

Praca i nauka zdalna okazały się nie tylko odcisnąć piętno na sprawnym dostępie do sieci, ale też wpłynąć na zakupy elektroniki. Sprzedają się głównie laptopy, ale nie tylko. Wzmożoną popularność mają też mniej oczywiste towary z elektromarketów.

Nie trzeba obniżać jakości Netflixa: mówią eksperci i dostawcy internetu

Dopiero co było głośno o obniżeniu jakości strumieniowania na YouTube i Netflixie. Eksperci z MIT uważają, że taki zabieg nie jest potrzebny i sieć nadal będzie działać, sprawnie działający Internet nie jest zagrożony.

Minister prosi o darmowy Internet dla studentów, choć ponad 84 proc. domów już posiada dostęp

Uczniowie i studenci siedzą w domach. Minister nauki i szkolnictwa wyższego wyszedł z pomysłem, aby studenci i doktoranci otrzymali bezpłatne pakiety internetowe w celu sprawnej nauki. Ale czy ma to sens, jeśli większość populacji ma i tak w domu dostęp do Internetu?

Zdalne lekcje WP Pilot i Brainly już od jutra. Nauka w internetowej telewizji od poniedziałku do piątku

Jak nie na zdalne lekcje, to może przed telewizor? Ale nie w złym tego słowa znaczeniu. Od jutra dzięki wspólnemu projektowi WP Pilot i Brainly, uczniowie będą mieli kolejną okazję do przygotowania się na egzamin ósmoklasisty.

Kurierzy DPD i InPost zmieniają zasady. Wszystko w obawie o koronawirusa

Z powodu obniżenia zagrożenia w rozprzestrzenianiu się koronawirusa, nieco inaczej będzie funkcjonować dostarczanie przesyłek przez InPost czy DPD. Zapewne inne firmy kurierskie również wydadzą stosowne dyspozycje swoim doręczycielom.

Koronawirus szczepionka. Polscy naukowcy włączą się w prace nad lekiem

Polacy też aktywnie uczestniczą w badaniach nad szczepionkami i lekami na koronawirusa z Wuhan. Poza szczepionką testowane będą technologie łączące wykorzystanie bakteriofagów oraz nanoprzeciwciał. Będą to pionierskie badania.

WHO przetestuje cztery najbardziej obiecujące leki do walki z COVID-19

Prace wciąż trwają, ale to nie znaczy, że kandydatów na leki w bardziej zaawansowanym stopniu opracowania brak. Światowa Organizacja Zdrowia ma zamiar przetestować cztery najlepiej rokujące leki, które mogą pomóc w walce z koronawirusem.

Koronawirus objawy. Połowa osób może nie wiedzieć, że jest chora

Koronawirus nie zawsze wiąże się z bardzo zaawansowanymi objawami. Najczęściej chorobę przechodzi się dość lekko, podobnie do typowo dręczących nas zakażeń w okresie zimniejszych chwil w roku. Tak naprawdę, jakie objawy powoduje COVID-19?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)