SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.04.2020]
Źródło zdjęć: © Domena publiczna

04.04.2020 07:11

Pandemia koronawirusa zmusza do poszukiwania leku i szczepionki. Równolegle w wielu instytucjach naukowych trwają badania na ten temat.

Szczepionka, nad którą pracowali naukowcy w trakcie testów na myszach wytworzyła wystarczającą liczbę przeciwciał, które, mają skutecznie przeciwdziałać wirusowi. Szczepionka działa podobnie do tych, które podawane są w przypadku grypy. Miałaby być dostarczana do organizmu poprzez mały plaster wielkości palca.

Autorzy badania zabiegają teraz o zatwierdzenie szczepionki przez amerykańską Agencje ds. Żywności i Leków. Jeśli tak się stanie to możliwe, jest że rozpoczną badania kliniczne u ludzi już w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Szczepionka przeciw gruźlicy skuteczna na koronawirusa?

Szczepienie przeciw gruźlicy BCG jest jednym z obowiązkowych szczepień w Polsce. Nowe badania sugerują, że dzięki tej szczepionce organizm może łagodniej przejść zakażenia koronawiusem.

Opracowana sto lat temu szczepionka może pobudzać układ immunologiczny i wpływać na działanie komórek nieswoistego układu odpornościowego, czyli "pierwszej linii obrony" organizmu.

Arechin (chlorochina) w sprzedaży, ale z reglamentacją

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wprowadza regulacje dotyczące sprzedaży arechinu.Lek po nieobecności wrócił do aptek, ale obowiązują ograniczenia dotyczącego jego kupna.

Arechin to lek, który jest w stanie częściowo pomóc ludziom chorym na COVID-19.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)