SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [07.11.2019]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [07.11.2019]07.11.2019 22:03
SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [07.11.2019]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0 | US Air Force

Godzina policyjna dla chińskich graczy. Omyłkowe zbombardowanie Japonii przez amerykańskie F16. Zapowiedź nowej Tesli CyberTrunk. Zobacz najważniejsze wiadomości dnia świata technologii.

Amerykański bombowiec zrzucił bombę

Do niefortunnego zdarzenia doszło w okolicach bazy lotniczej Misawa w północno-wschodniej części Japonii. AmerykańskiF-16 zrzucił ważącą 200 kg bombę poza strefą ćwiczeń. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Do czasu wyjaśnienia sprawy wszystkie amerykańskie samoloty stacjonujące w bazie Misawa będą uziemione.

Chiński rząd będzie karał małoletnich graczy

Rząd Chińskiej Republiki Ludowej chce za pomocą ustawy ograniczyć ilość czasu spędzanego przez osoby niepełnoletnie na graniu w gry komputerowe. Dopuszczalny czas przeznaczony na tę rozrywkę ma wynosić 90 minut w tygodniu i maksymalnie 3 godziny w weekendy. Na razie projekt weryfikujący stosowanie się do tych przepisów jest dopiero w przygotowaniu.

Elon Musk potwierdził datę premiery Cyber Trucka

Tesla Cyber Truck swoją oficjalną premierę będzie miała 21 listopada. Ekscentryczny przedsiębiorca przyznał, że zależało mu, aby premiera futurystycznego pojazdu odbyła się w tym samym miesiącu, w którym dzieje się akcja filmu Blade Runner.

Telewizory Xiaomi już wkrótce w Europie

Trzy modele telewizorów Xiaomi będą już pod koniec listopada dostępne w przedsprzedaży w Europie. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy trafią do Polski. Fani chińskiego producenta będą mogli wybrać telewizor 32, 43 lub 55-calowy. Ponadto 9 listopada o godzinie 10.00, Xiaomi otworzy dwunasty w Polsce Mi Store w Szczecinie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)