SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [07.11.2019]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [07.11.2019]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [07.11.2019]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0 | US Air Force
07.11.2019 22:03

Godzina policyjna dla chińskich graczy. Omyłkowe zbombardowanie Japonii przez amerykańskie F16. Zapowiedź nowej Tesli CyberTrunk. Zobacz najważniejsze wiadomości dnia świata technologii.

Amerykański bombowiec zrzucił bombę

Do niefortunnego zdarzenia doszło w okolicach bazy lotniczej Misawa w północno-wschodniej części Japonii. AmerykańskiF-16 zrzucił ważącą 200 kg bombę poza strefą ćwiczeń. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Do czasu wyjaśnienia sprawy wszystkie amerykańskie samoloty stacjonujące w bazie Misawa będą uziemione.

Chiński rząd będzie karał małoletnich graczy

Rząd Chińskiej Republiki Ludowej chce za pomocą ustawy ograniczyć ilość czasu spędzanego przez osoby niepełnoletnie na graniu w gry komputerowe. Dopuszczalny czas przeznaczony na tę rozrywkę ma wynosić 90 minut w tygodniu i maksymalnie 3 godziny w weekendy. Na razie projekt weryfikujący stosowanie się do tych przepisów jest dopiero w przygotowaniu.

Elon Musk potwierdził datę premiery Cyber Trucka

Tesla Cyber Truck swoją oficjalną premierę będzie miała 21 listopada. Ekscentryczny przedsiębiorca przyznał, że zależało mu, aby premiera futurystycznego pojazdu odbyła się w tym samym miesiącu, w którym dzieje się akcja filmu Blade Runner.

Telewizory Xiaomi już wkrótce w Europie

Trzy modele telewizorów Xiaomi będą już pod koniec listopada dostępne w przedsprzedaży w Europie. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy trafią do Polski. Fani chińskiego producenta będą mogli wybrać telewizor 32, 43 lub 55-calowy. Ponadto 9 listopada o godzinie 10.00, Xiaomi otworzy dwunasty w Polsce Mi Store w Szczecinie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)