Rekordowy wzrost udziałów Windows Phone'a

Rekordowy wzrost udziałów Windows Phone'a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.11.2013 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows Phone okazał się najszybciej zdobywającym rynek mobilnym systemem operacyjnym, porównując wzrost rok do roku. Jego udziały wzrosły o 156 procent, przede wszystkim dzięki Nokii.

Według badań firmy IDC, Windows Phone bije swoje wszystkie rekordy sprzedaży, głównie dzięki tanim smartfonom HTC i, przede wszystkim Nokii. Warto jednak pamiętać, że ów 156-procentowy wzrost jest mierzony od ilości sprzedanych urządzeń z tym systemem rok temu, a zatem raptem 3,7 miliona sztuk.

Na rynku Windows Phone króluje Nokia. To właśnie ona odpowiada za 93,2 procent wszystkich sprzedanych smartfonów z systemem Microsoftu w ostatnim kwartale. Szczególnie dobrze sprzedaje się tania Lumia 520.

Dominującą pozycję na rynku zajmuje Android (ponad 8. procent udziału!). Za prawie 40 procent urządzeń z Androidem odpowiada Samsung. W sumie wprowadzono na rynek 211,6 miliona smartfonów z Androidem, co oznacza wzrost o 39,9 proc.

- _ Android i Windows Phone wciąż odnotowują imponujące wzrosty w trzecim kwartale. Pomimo różnicy w ich udziałach, mają jedną rzecz wspólną, która odpowiada za ich sukces: cena. Obie platformy są dostępne na urządzeniach dostępnych w cenach na tyle niskich, by być łatwo dostępnym dla rynku masowego, a to właśnie ów rynek napędza cały przemysł _ –. komentuje Ramon Llamas z IDC.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Wynalazek dla roztrzepanych"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)