Polska premiera Windows 7

Polska premiera Windows 7

Polska premiera Windows 7
Źródło zdjęć: © Windows
04.11.2009 15:27, aktualizacja: 04.11.2009 15:43

Wczoraj odbyła się oficjalna premiera Windows 7 w Polsce. Dwa tygodnie po rozpoczęciu sprzedaży najmłodszego "dziecka" Microsoftu Polski oddział amerykańskiego giganta postanowił uczcić pojawienie się ich produktu również na naszym rynku

W warszawskim klubie LOFT4. w obecności przedstawicieli prasy oraz największych polskich firm sektora IT, Microsoft zburzył symboliczny mur i oficjalnie odsłonił przed nami swój najnowszy system operacyjny. W krótkim wystąpieniu dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft - Jacek Murawski podkreślał zalety nowego produktu flagowego giganta z Redmond. Przedstawiciele firmy Hewlett-Packard wspominali o roli producentów sprzętu w dostarczaniu klientom komputerów z preinstalowanym systemem Windows 7. Prelegenci nie zapomnieli również nadmienić o ekonomicznych skutkach wprowadzenia na rynek nowego produktu. Microsoft dumnie zaznacza, że każdy dolar wydany na stworzenie Windows 7 zwróci się 17-krotnie firmom sprzedającym i wykorzystującym system.

Obraz
© Symboliczne rozbijanie muru, za którym kryje się Windows 7 (fot. Paweł Grzegrzółka)

Na polskiej premierze nie zabrakło atrakcji dla gości, poza pięknymi hostessami oraz smacznym poczęstunkiem każdy mógł spróbować swoich sił w różnych grach wykorzystujących Microsoft Surface, czyli interaktywny blat, który pozwala na wspólną rozrywkę lub pracę kilku osobom jednocześnie.

Obraz
© Jedną z rozrywek była możliwość pojedynkowania się za pomocą Microsoft Surface (fot. Paweł Grzegrzółka)

Windows 7 to z pewnością najbardziej oczekiwana komputerowa premiera tego roku. Microsoft zapewnia na swym portalu internetowym, że "system Windows 7 został zaprojektowany z uwzględnieniem opinii użytkowników i zawiera wiele z sugerowanych przez nich funkcji". Użytkownicy "prosili o przyspieszenie i ułatwienie wykonywania typowych zadań, umożliwienie dostosowania sposobu pracy na komputerze do własnych potrzeb oraz wprowadzenie nowych funkcji". Producent zapewnia, że postarał się te prośby spełnić.

Obraz
© Polską premierę Windows 7 uświetnił występ zespołu beatboxerów (fot. Paweł Grzegrzółka)

Podobnie jak Vista, Windows 7 sprzedawany jest w trzech wersjach: Home Premium, Professional oraz Ultimate w cenach odpowiednio: 660 zł, 970 zł i 1010 zł. Aby dowiedzieć się więcej o tym, która wersja najnowszego Windowsa jest dla Ciebie, zachęcamy do przeczytania artykułu: Która wersja Windows 7 jest dla Ciebie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)