Windows 7 na USB?

Windows 7 na USB?

Windows 7 na USB?
Źródło zdjęć: © Microsoft
28.06.2009 08:30, aktualizacja: 29.06.2009 18:51

Microsoft zastanawia się nad udostępnieniem wersji Windows 7, której instalacja dokonywałaby się z klucza USB. Rozwiązanie byłoby skierowane głównie dla użytkowników netbooków.

Microsoft zastanawia się nad udostępnieniem wersji Windows 7, której instalacja dokonywałaby się z klucza USB. Rozwiązanie byłoby skierowane głównie do użytkowników netbooków.

Serwis Cnet, powołując się na własne źródła w Microsoftcie, poinformował, że firma poważnie rozpatruje możliwość wprowadzenia wersji instalacyjnej systemu na nośniku USB.

Wysoko postawieni przedstawiciele Microsoftu powiedzieli redaktorom Cnetu, że firma zdaje sobie sprawę z trudności, jakie mogą mieć użytkownicy netbooków podczas kupowania Windows 7. Wiadomo, że urządzenia te w większości nie posiadają napędów CD i DVD, które rozwiązują problem w przypadku innych komputerów. Pobranie całego systemu lub potężnej aktualizacji z Visty również na pewno nie zostałoby przywitane z wielkim entuzjazmem przez użytkowników. Rozwiązaniem mogą być więc klucze USB.

Niestety na oficjalną informację w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Microsoft nie poinformował w jaki sposób zamierza po 2. października dostarczyć właścicielom urządzeń mobilnych swój najnowszy system operacyjny.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)