Eee z Windows XP

Eee z Windows XP
Źródło zdjęć: © Assus

17.10.2007 09:00, aktual.: 17.10.2007 09:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus i Microsoft poinformowały, że w jednej z wersji tanich laptopów Eee znajdzie się Windows XP. Eee PC to laptop przeznaczony dla dzieci oraz mieszkańców krajów rozwijających się. Waży poniżej 1 kilograma i wyposażony został w 7-calowy wyświetlacz LCD. Pierwsza wersja maszyny trafiła właśnie do sprzedaży i została wyceniona na 340 dolarów.

Do końca listopada na rynku mają znaleźć się kolejne trzy wersje Eee. Wszystkie zostaną wyposażone w system Linux produkowany przez firmę Xandros. Natomiast przed końcem grudnia należy spodziewać się wersji z Windows XP.

Microsoft z jednej strony chce wykorzystać fakt, iż idea taniego komputera stała się bardzo popularna i przyciąga uwagę mediów. Z drugiej jednak strony koncernowi z Redmond zależy przede wszystkim na sprzedaży systemu Vista. A główną przeszkodą na drodze do upowszechnienia się Visty jest popularność XP.

Przedstawiciele Microsoftu nie chcieli zdradzić, czy koncern ma zamiar przeznaczyć XP na rynki krajów rozwijających się. Dotychczas Asus pokazał jedynie maszynę Eee z Windows XP Professional. Komputer o takiej samej konfiguracji jak wersja z Linuksem ( Intel Celeron M 900 MHz, 512 MB DDR2, 4 GB flash ) miał zainstalowany również pakiet MS Office 2003.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)