"Nikt nie kupuje Windows"

"Nikt nie kupuje Windows"

"Nikt nie kupuje Windows"
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
19.12.2013 15:00

Odchodzący na emeryturę dyrektor generalny Microsoftu stwierdził, że nikt nie kupuje Windows. Ludzie, jego zdaniem, nie kupują systemów operacyjnych, a komputery z tym systemem.

– _ Nikt nie kupuje Windows. Ludzie kupują komputery z Windows _ –. stwierdził Steve Ballmer w wywiadzie udzielonym dla Mary Jo Foley. To właśnie dlatego Microsoft zdecydował się na wprowadzenie własnych komputerów i tabletów pod marką Surface.

Jak tłumaczy Ballmer, Microsoft wiele się nauczył o projektowaniu sprzętu komputerowego dzięki konsoli Xbox. Na jej potrzeby musiał stworzyć zespół odpowiedzialny za łańcuch dostaw, co jest, jego zdaniem, największym problemem każdego producenta sprzętu.

Urządzenia Surface zaniepokoiły partnerów OEM Microsoftu, ale Steve Ballmer stwierdził w wywiadzie, że to był dla jego firmy niezbędny krok. – _ Obawiałem się faktu, że odczuwaliśmy zagrożenie ze strony Apple’a w paru miejscach, a bez własnego sprzętu, polegając tylko na partnerach, nie mogliśmy z nimi walczyć tak skutecznie _ –. twierdzi. Dodał też, że Microsoft musi kłaść coraz większy nacisk na własny sprzęt. To właśnie dlatego odkupił od Nokii dział urządzeń i usług.

Na chwilę obecną urządzenia Surface nie odnoszą jednak większych sukcesów na rynku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Takiej przeróbki w Photoshopie jeszcze nie widzieliście"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)