Windows XP: wkrótce SP3

Windows XP: wkrótce SP3

26.11.2007 10:30, aktual.: 26.11.2007 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił 15 tysiącom zarejestrowanych testerów wersję RC ( release candidate - "kandydat do wersji finalnej" ) trzeciego zestawu uaktualnień i poprawek dla Windows XP - czyli Service Packa 3. Nastąpiło to w zaledwie kilka dni po premierze SP 1 RC dla Visty.

Trzeci SP dla Windows XP będzie jednocześnie ostatnim znaczącym uaktualnieniem dla tego popularnego OS-u. Z zapowiedzi Microsoftu wynika, że jego premiera planowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku - aczkolwiek firma zastrzega, że termin ten jest "elastyczny". _ "Planujemy przygotować finalną wersję SP3 w pierwszym półroczu 2008 r. - ale termin może zostać zmieniony, jeśli użytkownicy testujący dodatek zasugerują nam wprowadzenie do niego dodatkowych zmian" _ - mówi rzecznik koncernu z Redmond.

Wiadomo już, że Microsoft chce w pewnym momencie opublikować wersję testową SP3, która dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych ( a nie jedynie zarejestrowanych testerów ) - nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Z dość lakonicznych informacji Microsoftu na temat SP3 wynika, że dodatek zawierał będzie ok. 1000 różnych poprawek i usprawnień, a także co najmniej 4 nowe funkcje ( część z nich będzie zapożyczona z systemu Windows Vista ).

Warto przypomnieć, że Windows XP zadebiutował pod koniec 2001 r. Ostatnie znaczące uaktualnienie dla tego systemu - Service Pack 2 - pojawiło się w sierpniu 2004 r.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)