Przegląd najlepszych suszarek. Jaką warto kupić?

Przegląd najlepszych suszarek. Jaką warto kupić?
Źródło zdjęć: © Fotolia | puhhha

21.07.2015 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. Fotolia / puhhha)

Urządzenia do pielęgnacji włosów są sprzętem, z którego kobiety korzystają niemal każdego dnia. Jednym z nich jest suszarka do włosów. Z jej pomocą szybko wysuszymy i ułożymy włosy. Oczywiście wybierając dobrej klasy urządzenie nie będziemy mieć problemu z przesuszającymi czy naelektryzowanymi włosami. Ten nie duży sprzęt może sprawić, że będą one lśniące i zdrowe. W takim razie na jakie modele postawić, aby nie zniszczyć sobie włosów?

Ważne jest, żeby przestrzegać kilku zasad, wtedy suszenie może być w pełni bezpieczne. Suszarka powinna posiadać odpowiednie ochronne technologie. Najlepiej jest wybierać takie modele, które posiadają system EHD, który zabezpiecza włosy przed zniszczeniem i przesuszeniem. Większość modeli została wyposażona również w jonizację, która zapobiega elektryzowaniu się włosów i sprzyja zachowaniu ich naturalnej wilgotności. Oprócz tego należy stosować odpowiednie końcówki, które wspomagają proces układania lub prostowania włosów bądź też podnoszenia ich u nasady. Nie bez znaczenia jest również sposób w jaki korzystamy z suszarki. Warto pamiętać, aby trzymać urządzenie w odległości nie mniejszej niż 20 cm od głowy, a strumień powietrza zawsze powinniśmy prowadzić z góry na dół i nie kierować go zbyt długo w jeden punkt. Aby ułatwić wam wybór poniżej prezentujemy pięć modeli suszarek, na które warto zwrócić uwagę.

1. Remington Pro-Air Turbo D5220

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Jest to suszarka o mocy 2400 W. Wyposażono ją w generator jonów, który zapobiega elektryzowaniu się włosów. Ponadto model ten posiada trzy ustawienia temperatury oraz dwie prędkości nawiewu. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję Turbo, która zwiększa prędkość powietrza przyspieszając suszenie oraz "Cool shoot", czyli zimny nawiew, który utrwala fryzurę w końcowej fazie. W wyposażeniu znajdziemy koncentrator oraz dyfuzor. Prezentowany model kupimy za 80 zł.

2. Philips MoistureProtect HP8280

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Suszarka firmy Philips to sprzęt o mocy 2300 W. Urządzenie to pozwala w pełni ochronić włosy przed przegrzaniem, dzięki funkcji ThermoProtect oraz czujnikowi MoistureProtect, który za pomocą podczerwieni diagnozuje włosy i dobiera do nich taką temperaturę, aby zachowały naturalne nawilżenie. Co więcej, suszarka posiada aż sześć regulowanych ustawień siły i temperatury nawiewu, które zagwarantują jeszcze lepszą pielęgnację włosów. Urządzenie można kupić za 350 zł.

3. BaByliss 6614E

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Produkt ten wyprodukowano we Włoszech, co znalazło odzwierciedlenie w najwyższej jakości i zastosowaniu innowacyjnej technologii silników AC. Warto zwrócić również uwagę na żywotność urządzenia, która według producenta wynosi ponad 1000 godzin. Suszarka o mocy 2200 W została wyposażona w generator jonów oraz sześciostopniową regulację prędkości i temperatury. Urządzenie posiada dwa cienkie koncentratory 6 x 90 mm oraz o x 75 mm. Urządzenie można kupić w cenie 220 zł.

4. Rowenta CV7671D0/S

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Jest to suszarka o mocy 2300 W, która gwarantuje szybkie suszenie i uzyskanie porównywalnych efektów stylizacji jak w salonie fryzjerskim. Główną zaletą suszarki jest funkcja Respect, która automatycznie ustawia optymalną temperaturę oraz siłę nadmuchu powietrza, dzięki czemu eliminuje uszkodzenia powierzchni włosa, pozostawiając je odpowiednio nawilżone, lśniące oraz zdrowe. Suszarka posiada trzy stopnie regulacji temperatury oraz trzy prędkości nawiewu. Urządzenie zostało wyposażone również w nadmuch zimnego powietrza, który użyty w ostatniej fazie suszenia nadaje fryzurze odpowiedni kształt. Ponadto prezentowany model posiada powłokę ceramiczną, która dodatkowo zabezpiecza przed przesuszeniem i pomaga w uzyskaniu gładszych włosów, zaś funkcja jonizacji, wygładza łuski włosów i zapobiega ich elektryzowaniu się. Ponadto w wyposażeniu znajdziemy: koncentrator oraz dyfuzor, który masując głowę zwiększa objętość fryzury. Suszarkę Rowenty kupimy za 190 zł.

5. Zelmer HD1500

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Suszarkę o mocy 2000 W wyposażono w funkcję jonizacji oraz zimnego nawiewu, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Sprzęt oferuje możliwość uzyskania dwóch kombinacji temperatury oraz trzech prędkości nawiewu powietrza. W zestawie znajdziemy dyfuzor i koncentrator, które umożliwiają uzyskanie dowolnych stylizacji. Urządzenie kupimy w cenie 57 zł.

Zobacz także co możesz zrobić, aby twoja fryzura była bardzie puszysta

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także