Czy warto kupić prywatną stację pogodową?

Czy warto kupić prywatną stację pogodową?

Czy warto kupić prywatną stację pogodową?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.11.2015 16:50

Stacje pogodowe to domowe urządzenia, które potrafią przewidzieć, jak zmienią się warunki atmosferyczne. Najprostsze urządzenia można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto zastanowić się nad instalacją własnego urządzenia pomiarowego, które dzięki analizie parametrów oszacuje pogodę nie tylko na najbliższe kilka godzin, lecz często ze sporym wyprzedzeniem - nawet kilku dni.

Kolejnym ciekawym modelem jest stacja BAR 806. Urządzenie zdobędzie wielu fanów, ponieważ zasilane jest dodatkowo energią słoneczną, wydłużającą żywotność baterii. Model ten posiada trzy kanały pomiaru temperatury na zewnątrz i alarmuje, jeśli wystąpi oblodzenie. Pokazuje też oczywiście prognozę pogody, a także zapisuje dzienną maksymalną i minimalną temperaturę oraz wilgotność powietrza. Stacja wyposażona jest w zegar z kalendarzem sterowanym radiowo, a także podświetlenie ekranu LED.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Osoby, które lubią mobilność i nowe technologie, powinny zainteresować się modelem EMR 211. Produkt ten, oprócz wyświetlania pogody na urządzeniu, umożliwia wyświetlanie informacji za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która łączy się poprzez Bluetooth. Urządzenie wyświetla temperaturę w pomieszczeniu, a także temperaturę zewnętrzną. Dodatkowo, model ten zapisuje siedmiodniową historię pogody, która widoczna jest w aplikacji. Produkt ma zasięg do 30 metrów, a zasilany jest trzema bateriami typu AAA. Stacja pokazuje również 12-godzinną prognozę pogody i ciśnienia.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Jak zatem widać, osobista pogodynka jest produktem godnym uwagi. Dzięki niej sprawdzimy, czy warto zabrać z domu parasol, czy może lepiej ubrać się cieplej. Nie musimy także czekać na telewizyjną prognozę - wystarczy, że popatrzymy na wyświetlacz naszego urządzenia. Co ważne, produkty tego typu przewidują jaka będzie pogoda dokładnie w miejscu naszego zamieszkania, czego nie zapewni telewizyjna prognoza.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)