Jaką elektroniczną nianię warto kupić?

Jaką elektroniczną nianię warto kupić?
Źródło zdjęć: © Fotolia | mbt_studio

12.08.2015 15:11

Dla każdego rodzica dziecko jest najważniejsze. Z niemowlakami trzeba być niemalże 24 godziny na dobę, co oczywiście nie zawsze jest możliwe. Gdy chcemy mieć chwilę czasu dla siebie lub zająć się domem, gdy maluszek śpi, czuwać nad nim może elektroniczna niania.

Dzięki temu prostemu urządzeniu będziecie cały czas wiedzieli co się dzieje z waszym maluszkiem. Szybko wykryje płacz dziecka lub moment gdy się obudzi. Na rynku są dostępne urządzenia z kamerami, monitorami oddechu lub systemami komunikacji z dzieckiem. Oczywiście wybór odpowiedniego urządzenia zależy od naszych potrzeb oraz zasobności portfela.

Jak działa elektroniczna niania?

Elektroniczna niania to zestaw dwóch urządzeń - moduł z mikrofonem, który umieszczamy w pokoiku dziecka i odbiornik z głośnikiem. Działanie niani polega na przesyłaniu do odbiornika dźwięku, który rejestrowany jest przez mikrofon w module nadawczym. Zestaw komunikuje się bezprzewodowo. Jednak w zależności od rodzaju, w inny sposób realizowany jest przekaz. Wyróżniamy analogowe i cyfrowe elektroniczne nianie. Pierwsze z nich przesyłają sygnał naturalny, przez co bardziej podatny jest na zakłócenia oraz zniekształcenia pochodzące z innych urządzeń. Zaletą tego typu sprzętu jest jego cena oraz zasięg, który może dochodzić do 2 km. Urządzenia cyfrowe nadają sygnał w formie kodowanej, dzięki czemu dźwięk jest czysty. Niestety ich wadą jest mały zasięg, bo wynosi zaledwie 60. metrów.

Funkcje elektronicznej niani

Na rynku znajdziemy elektroniczne nianie w cenie od 9. zł do nawet kilku tysięcy złotych. Urządzenia różnią się miedzy sobą możliwościami oraz dodatkowymi funkcjami. Przed zakupem urządzenia warto zastanowić się z jakich funkcji będziecie w pełni korzystać. Poniżej prezentujemy te najczęściej spotykane:
- _ monitor oddechu _ - do modułu stojącego obok łóżeczka podłączone są czujniki, które umieszcza się pod materacem. Jeśli czujniki nie wykryją ruchu oddechowego, elektroniczna niania wydaje krótkie ostrzeżenie dźwiękowe. Po kolejnych pięciu sekundach bezdechu włącza się alarm. Dzięki tej funkcji zmniejsza się ryzyko tzw. śmierci łóżeczkowej.

- _ komunikacja dwustronna _ - większość modeli pozwala na odbiór dźwięków dochodzących z pokoju dziecka. Okazuje się, że na rynku są dostępne modele, które pozwalają na komunikację w drugą stronę. To znaczy, że rodzic może zacząć mówić do odbiornika, by dziecko uspokoiło się i ponownie zasnęło.

- _ termometr _ - mierzy temperaturę w pokoju dziecka. Dzięki niemu rodzic jest w stanie kontrolować temperaturę pomieszczenia. Wyniki pomiarów wyświetlane są w module nadawczym lub przesyłane do odbiornika. W niektórych modelach można ustawić zakres temperatury. Po jej przekroczeniu, włącza się alarm w odbiorniku.

- _ kołysanki _ - dzięki nim dziecko uspokaja się i pozwala ponownie zasnąć. Producenci w różnych modelach zamieszcza od kilku do kilkunastu kołysanek.

Poniżej znajdziecie zestawienie elektronicznych niań, które są najchętniej kupowane przez rodziców.

_ 1. BabyOno Niania Elektroniczna Nr Kat. 194 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

BabyOno Elektroniczna Niania Kat. 194 to proste urządzenie do monitorowania aktywności dziecka. Dysponuje zasięgiem do 450 m na otwartej przestrzeni. Urządzenie pracuje na dwóch kanałach, co pomaga uniknąć zakłóceń transmisji. Dodatkowo urządzenie posiada diodę sygnalizującą niski poziom baterii. Elektroniczną nianię kupimy za 115 zł.

_ 2. Motorola Babyphone Niania Elektroniczna MBP8 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Elektroniczna niania Motorola Babyphone MBP8 to proste w obsłudze i stosunkowo tanie urządzenie. Urządzenie poinformuje czy dziecko właśnie się obudziło lub zaczęło płakać. Motorola Babyphone MBP8 ma zasięg do 50 m i wyposażono ją w przewodową technologię 1,8 GHz, szyfrowanie danych, lampkę nocną oraz możliwość włączenia trybu ekologicznego. Prezentowany model kupimy w cenie 120 zł.

_ 3. Philips Avent Elektroniczna Niania Scd505/00 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Elektroniczna niania firmy Philips jest najchętniej wybieranym przez rodziców urządzeniem. Umożliwia dwukierunkową komunikację - zbiera dźwięki z pokoju dziecka i umożliwia rodzicom mówienie do nich za pomocą trybu walkie - talkie. Niania dysponuje zasięgiem do 330 metrów i zapewnia nawet do 24 godzin bezprzewodowego działania. Urządzenie kupimy w cenie *260 zł. *

_ 4. Tommee Tippee Niania Elektroniczna 44100071 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Przedstawiony tu model ma dyskretny wygląd i jest prosty w obsłudze. Niania stale kontroluje temperaturę w pokoju dziecięcym i pokazuje ją na odbiorniku. Odbiornik posiada czytelny wyświetlacz LCD, stację dokującą wielokrotnego ładowania oraz automatyczny wybór kanału. Ponadto urządzenie dysponuje zasięgiem do 300 metrów oraz funkcją talk-back, z regulacją głośności, dzięki czemu rodzice mogą zdalnie uspokoić swoją pociechę. Elektroniczną nianię kupimy w cenie 305 zł.

_ 5. Samsung Sew-3037 Baby Monitoring System _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Samsung SEW-3037 to system zapewniający stałą ochronę dziecka. Niania posiada tryb nocny, który pozwala monitorować poczynania dziecka w niskich lub zerowych warunkach oświetleniowych. Oprócz zdolności widzenia w nocy, urządzenie zostało wyposażone w światło nocne. Zarówno odbiornik, jak i nadajnik posiadają wbudowany mikrofon, dzięki któremu możemy prowadzić obustronną komunikację. Ponadto dużą zaletą urządzenia jest funkcja panoramy, która pozwala sprawować kontrolę nad całym pomieszczeniem. Niania posiada 3,5 calowy kolorowy wyświetlacz LCD, który działa w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Prezentowany model kupimy w cenie *630 zł. *

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)