Palisz? Nie naprawią ci sprzętu na gwarancji!

Palisz? Nie naprawią ci sprzętu na gwarancji!

24.11.2009 11:51, aktual.: 24.11.2009 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecnie w wielu pubach, restauracjach i budynkach użyteczności publicznej obowiązuje zakaz palenia. Ciężkie czasy mogą nadejść także dla osób, które lubią puścić dymka podczas pracy z komputerem - wystarczy, że za przykładem Apple'a pójdą inni producenci sprzętu

Jak informuje magazyn konsumencki "The Consumerist", w Stanach Zjednoczonych koncern odmówił dwóm palącym klientom naprawy sprzętu pomimo uprzedniego zawarcia przez nich rozszerzonej umowy gwarancyjnej w ramach programu AppleCare.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Firmy wykonujące naprawy na zlecenie Apple'a uzasadniają, że w obu przypadkach urządzenia stanowiły "zagrożenie" dla serwisantów z powodu zanieczyszczenia nikotyną i substancjami smolistymi. Na list wystosowany przez jednego z użytkowników do Steve'a Jobsa biuro prezesa odpowiedziało, że firma "nie ma prawa żądać od pracowników naprawy czegoś, co stanowi zagrożenie dla ich zdrowia".

Co prawda umowa AppleCare wymienia "ekstremalne warunki otoczenia... siły wyższe i inne wpływy zewnętrzne" jako czynniki wykluczające możliwość naprawy w ramach gwarancji, ale nie dym papierosowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (203)