Apple Watch powie Ci jak długo jeszcze pożyjesz

Apple Watch powie Ci jak długo jeszcze pożyjesz

Apple Watch powie Ci jak długo jeszcze pożyjesz
Źródło zdjęć: © chip.pl
24.03.2015 14:41, aktualizacja: 24.03.2015 15:47

Gdybyśmy znali datę swojej śmierci nasze życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Przestalibyśmy trwonić czas na bzdury, spotykalibyśmy się częściej z przyjaciółmi i robili rzeczy, które teraz przegrywają z szarą rzeczywistością. Apple Watch pozwoli nam to osiągnąć - przynajmniej w pewnym sensie.

Life Clock to aplikacja na smartwatcha Apple'a, która ma być najlepszym narzędziem motywacyjnym. Dzięki niej, na tarczy naszego zegarka nie będzie widniał czas lokalny, ale liczba lat, miesięcy, dni, godzin i minut określająca naszą przewidywaną długość życia. Obliczenia będą korygowane w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem danych pochodzących z HealthKit oraz naszych aktywności, których pomiarem zajmie się zegarek.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Spacer z przyjaciółmi? 2. minut życia więcej. Pięć godzin snu zamiast ośmiu? Właśnie uciekło ci 26 minut życia. Aplikacja będzie sugerowała nam co należy zrobić, by żyć zdrowiej i tym samym dłużej. Zamiast skupiać się na przeszłości (ile kroków przeszliśmy, Ile kalorii wycisnęliśmy z treningu) w sprytny sposób pokazuje nam wizję przyszłości.

Life Clock jest na razie w fazie projektowej, ale zainteresowani mogą zapisać się na newsletter na oficjalnej stronie.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wiedzmin 3 - tak prezentuje się mapa świata

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)