Interfejs Metro UI na iPadzie? Czemu nie!

Interfejs Metro UI na iPadzie? Czemu nie!

Interfejs Metro UI na iPadzie? Czemu nie!
16.04.2012 12:19

Firma Splashtop udostępniła dla iPada aplikację, która pozwala zasmakować interfejsu Metro UI jeszcze przed premierą systemu Windows 8.

Aplikacja obsługuje wszystkie gesty, które będzie można znaleźć w systemie Windows 8, czyli klika rodzajów przesuwania (ang. swype), _ szczypanie _ i inne. Po co jednak emulować system Microsoftu na tablecie Apple? Odpowiedź jest prosta.

Dzięki temu programiści aplikacji z interfejsem _ Metro UI _ będą mogli już teraz zobaczyć jak ich programy sprawdzać się będą w środowisku naturalnym, czyli na tablecie. Gdyby musieli czekać na ruch ze strony Microsoftu, to musieliby zaczekać jeszcze przynajmniej pół roku - pierwsze tablety z Windows 8 i interfejsem _ Metro UI _ zapowiadane są na IV kwartał 2012 roku.

Aby skorzystać z interfejsu _ Metro UI _, trzeba będzie spełnić trzy warunki. Pierwszy z nich to zakup aplikacji Win8 Metro Testbed ze sklepu App Store (cena 25 dolarów w promocji, później 50 dolarów). Drugi to pobranie aplikacji Splashtop Streamer dla systemu Windows 8 (Consumer Preview). Trzeci - połączenie aplikacji na tablecie i komputerze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)