Interfejs Metro UI na iPadzie? Czemu nie!

Interfejs Metro UI na iPadzie? Czemu nie!16.04.2012 12:19
Interfejs Metro UI na iPadzie? Czemu nie!

Firma Splashtop udostępniła dla iPada aplikację, która pozwala zasmakować interfejsu Metro UI jeszcze przed premierą systemu Windows 8.

Aplikacja obsługuje wszystkie gesty, które będzie można znaleźć w systemie Windows 8, czyli klika rodzajów przesuwania (ang. swype), _ szczypanie _ i inne. Po co jednak emulować system Microsoftu na tablecie Apple? Odpowiedź jest prosta.

Dzięki temu programiści aplikacji z interfejsem _ Metro UI _ będą mogli już teraz zobaczyć jak ich programy sprawdzać się będą w środowisku naturalnym, czyli na tablecie. Gdyby musieli czekać na ruch ze strony Microsoftu, to musieliby zaczekać jeszcze przynajmniej pół roku - pierwsze tablety z Windows 8 i interfejsem _ Metro UI _ zapowiadane są na IV kwartał 2012 roku.

Aby skorzystać z interfejsu _ Metro UI _, trzeba będzie spełnić trzy warunki. Pierwszy z nich to zakup aplikacji Win8 Metro Testbed ze sklepu App Store (cena 25 dolarów w promocji, później 50 dolarów). Drugi to pobranie aplikacji Splashtop Streamer dla systemu Windows 8 (Consumer Preview). Trzeci - połączenie aplikacji na tablecie i komputerze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)