Nowy regulamin Snapchata nie podoba się użytkownikom. Niesłusznie?

Nowy regulamin Snapchata nie podoba się użytkownikom. Niesłusznie?

Nowy regulamin Snapchata nie podoba się użytkownikom. Niesłusznie?
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
03.11.2015 10:35, aktualizacja: 03.11.2015 12:41

Komunikator Snapchat uaktualnił swój regulamin, a w myśl nowych zapisów wszystkie dane przesyłane za jego pomocą od teraz do niego należą. Wzbudziło to niemałe oburzenie wśród użytkowników, więc właściciele usługi postanowili zabrać głos i spróbować się wytłumaczyć.

Snapchat oświadczył właśnie, że jego zdaniem, nikt nie powinien się obawiać nowego regulaminu. W komunikacie prasowym możemy przeczytać, że wszystkie materiały wysłane za pomocą Snapchata pozostaną prywatne i będą usuwane z serwera, jak do tej pory. Nigdy, jak twierdzi Snapchat, dane te nie będą przez firmę gromadzone.

Nowy regulamin, jak tłumaczą władze Snapchata, ma na celu wyłącznie uregulowanie statusu prawnego modułu Live Stories, który pozwala użytkownikom na oglądanie i tworzenie publicznych galerii zdjęć z różnych wydarzeń.

Nie jesteśmy przekonani co do tego tłumaczenia, choć z drugiej strony, trudno wskazywać Snapchat, jako szczególnie łasego na prawa do naszych danych. Przytłaczająca większość sieci społecznościowych takie zapisy w regulaminie ma już od dawna.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: NASA szuka kogoś, kto zna 40-letni język programowaniq

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)