WhatsApp: od 15 maja nowy regulamin. Musisz się zgodzić, albo zmienić aplikację

WhatsApp zmienia regulamin
WhatsApp zmienia regulamin
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek

11.05.2021 20:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp zmienia regulamin komunikatora, o czym informacje krążą po sieci od ubiegłego roku. Dla użytkowników to ostatnie dni na podjęcie decyzji; jeśli nie wyrażą zgody na nowe zasady, od 15 maja WhatsApp w zasadzie stanie się bezużyteczny.

WhatsApp zmienia regulamin, bo chce zbierać więcej danych o użytkownikach i przekazywać je go analizy macierzystemu Facebookowi. Twórcy przekonują, że w kontekście bezpieczeństwa prywatnych rozmów nic się nie zmienia i wciąż nie będą mieli dostępu do ich treści. Szyfrowanie end-to-end pozostaje bowiem bez zmian.

Dzięki nowemu regulaminowi, WhatsApp ma natomiast być w stanie lepiej dopasowywać treści reklamowe i pomagać przedsiębiorcom, którzy wykorzystują komunikator do kontaktów ze swoimi klientami. Mało kto wie bowiem, że WhatsApp pozwala zakładać "firmowe konta", by za ich pomocą mali przedsiębiorcy mogli lepiej kontaktować się ze swoimi potencjalnymi klientami.

Nie zmienia to jednak faktu, że nowy regulamin muszą zaakceptować wszyscy, a wejdzie on w życie już 15 maja. Do tego czasu użytkownicy muszą się więc zastanowić, czy chcą wyrazić zgodę na nowe zasady gromadzenia informacji - o szczegółach pisaliśmy w odrębnej publikacji.

Jeśli do 15 maja nowy regulamin nie zostanie zaakceptowany, WhatsApp w praktyce stanie się bezużyteczny. Użytkownik straci bowiem możliwość czytania i pisania wiadomości, a tylko przez pewien czas będzie jeszcze otrzymywać powiadomienia i mieć możliwość odbierania przychodzących połączeń. Z decyzją nie warto zwlekać - kontach, których WhatsApp nie wykryje aktywności przez 120 dni, będą ostatecznie automatycznie usuwane.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także