Nie zwlekaj z aktualizacją Windowsa. Inaczej możesz zostać na lodzie

Nie zwlekaj z aktualizacją Windowsa. Inaczej możesz zostać na lodzie

Nie zwlekaj z aktualizacją Windowsa. Inaczej możesz zostać na lodzie
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Ryan Hyde
Grzegorz Burtan
29.11.2017 09:36, aktualizacja: 29.11.2017 12:51

Opisywaliśmy już ostatnią, dużą aktualizację systemu Windows. Mało kto lubi takie duże zmiany, głównie z powodu czasu, jaki zajmuje zainstalowanie takich nowych składników. Nie dziwi zatem, że chętnie odraczamy ją w czasie. Jak się jednak okazuje, w tym przypadku, może to mieć dość przykre konsekwencje.

Fall Creators Update, bo o tej aktualizacji mowa, przede wszystkim wspiera technologię 3D – dzięki temu, popularny program Paint pozwoli na przygotowywanie trójwymiarowych modeli.

Nie każda osoba musi jednak czuć pęd do tworzenia obracalnych szkiców, dlatego z chęcią właściciele systemu Microsoft wybierają opcje „przypomnij mi później”. Na forum technicznym firmy można jednak przeczytać, że odraczanie może mieć poważne konsekwencje.

Jeśli będziemy unikać aktualizacji wersji 1709 systemu Windows 10, na okres kilku dni zostaniemy pozbawieni możliwości aktualizacji poprawek bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego. To, jak wiemy, sprawi, że nasz sprzęt stanie się podatny na ataki – hakerzy lubują się bowiem w atakowaniu starszych wersji oprogramowania, bo dobrze znają jego słabe strony.

W tym kontekście najbardziej narażeni są pracownicy firmy – włamanie się na jeden komputer może narazić całe przedsiębiorstwo. Cóż, lekarstwa bywają gorzkie. W tym przypadku warto jednak poświęcić trochę czasu na aktualizację, by później być spokojniejszy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)