Google wprowadza ważną funkcję do Androida. Koniec z rozładowanym sprzętem na Bluetooth?

Google wprowadza ważną funkcję do Androida. Koniec z rozładowanym sprzętem na Bluetooth?02.08.2017 12:11
Google wprowadza ważną funkcję do Androida. Koniec z rozładowanym sprzętem na Bluetooth?
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Standardizer

W końcu! Po latach rozwoju technologii bezprzewodowych Google wprowadza do Androida funkcję, która ułatwi życie każdemu, który nie lubi plątać się w kablach.

Chodzi konkretnie o wskaźnik naładowania urządzenia Bluetooth, które jest sparowane z naszym sprzętem działającym na systemie od Google. Dotychczas było to dostępne dla użytkowników, którzy posiadali specjalnie nakładki systemowe, jednak na tzw. czystym Androidzie nie było możliwe włączenie tej funkcji.

Obalamy technologiczne mity

Możliwość zostanie wprowadzona do Android Open Source Project. Metoda, nazwana getBatteryLevel() pokaże poziom naładowania urządzenia bezprzewodowego w zakresie 0-100. Jeśli urządzenie będzie niedostępne, lub wyłączymy komunikację Bluetooth, wtedy wartość będzie wynosić -1.

Obecnie rozwiązanie obsłuży tylko urządzenia w standardzie Bluetooth 4.0, oraz te sygnowane logiem Apple. Niestety, na wprowadzenie poziomu naładowania będziemy musieli jeszcze poczekać – nie znajdzie się ono w Androidzie 8.0. Spekuluje się, że obsługa będzie możliwa dopiero w wersji 8.1. Z drugiej strony, nasze bezprzewodowe słuchawki już nie rozładują się w najmniej spodziewanym momencie – sprawdzenie ich stanu naładowania z poziomu smartfona to duże udogodnienie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)