Potężna aktualizacja na jesień. Od teraz możesz malować w Paincie w trzech wymiarach

Potężna aktualizacja na jesień. Od teraz możesz malować w Paincie w trzech wymiarach
Źródło zdjęć: © Microsoft
Grzegorz Burtan

17.10.2017 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wchodzi w jesień z przytupem. Dostępna jest już potężna aktualizacja Windows 10 Creators Update oraz nowy laptop, Surface Book 2.

Debiutująca właśnie jesienna aktualizacja Windows 10 Creators Update, wprowadza szereg nowych możliwości dla użytkowników. Wśród nich znajdują się takie możliwości, jak Rzeczywistość Mieszana Windows, wizualizacje 3D czy ulepszone możliwości streamowania gier komputerowych. Wszystkie nowości z jesiennej aktualizacji Windows 10 można znaleźć na najnowszych urządzeniach z systemem Windows 10.

W wyniku aktualizacji zupełnie nowe możliwości zyskała funkcja Windows Ink. Od teraz możliwa jest już praca bezpośrednio na plikach PDF. Nowością jest także funkcja Find my Pen, dzięki której użytkownicy będą mogli szybko znaleźć swoje pióro i zacząć pracę. Wprowadzono poprawki w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania prywatnością danych, a także nowe funkcji związanych z ułatwieniami dostępu, w tym m.in. funkcję kontroli wzroku Eye Control.

Partnerzy Microsoft – firmy Acer, Dell, HP i Lenovo – stworzyli przenośne zestawy Rzeczywistości Mieszanej Windows, wyposażone w zaawansowane czujniki ruchu. Ceny tych urządzeń, które dostępne będą w sprzedaży w Microsoft Store oraz na stronie Microsoft, rozpoczynają się już od 399 dolarów. Najbardziej innowacyjny zestaw Rzeczywistości Mieszanej Windows (Windows Mixed Reality headset) został zaprojektowany przez firmę Samsung. Urządzenie o nazwie Samsung HMD Odyssey, który będzie dostępny na rynku od 6 listopada.

Jesienna aktualizacja Windows 10 Creators Update uwzględnia również aplikację Mixed Reality Viewer, umożliwiającą podgląd treści zaprojektowanych z myślą o rzeczywistości mieszanej.

Microsoft zapewnia, że dzięki jesiennej aktualizacji technologia 3D trafi pod strzechy. Przykładem niech będzie Microsoft Paint: co miesiąc korzysta z niego już ponad 100 milionów osób na całym świecie. Teraz – dzięki popularyzacji technologii 3D – każdy będzie mógł tworzyć obiekty trójwymiarowe. To jednak nie wszystko: poza kreacją możliwe stanie się przenoszenie trójwymiarowych obrazów do prezentacji PowerPoint czy dokumentów Word.

Microsoft zaprezentował również najnowsze urządzenie z rodziny Surface: Surface Book 2. To laptop, który pracuje nawet 17-godzin na jednym ładowaniu. Będzie dostępny w dwóch wariantach: z ekranem 13.5 i 15 cali. Laptop został wyposażony w procesor 8 generacji Intel Dual-Core, a także kartę graficzną NVIDIA GeForce GPU. To wszystko sprawia, że nowy Surface Book 2 ma mieć pięć razy większe możliwości graficzne niż Surface Book oraz dwukrotnie przewyższać wydajnością MacBook Pro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)