Na jednym zdjęciu oryginał, na drugim komputerowa podróbka. Przerażające wyniki eksperymentu

Na jednym zdjęciu oryginał, na drugim komputerowa podróbka. Przerażające wyniki eksperymentu
Źródło zdjęć: © Twitter | Redakcja WP Tech
Grzegorz Burtan

18.07.2017 13:21, aktual.: 18.07.2017 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci łatwo można trafić na niesławne fake newsy. Przekręcone informacje, nie do końca sprawdzone źródła czy zdania wyjęte z kontekstu są stałym elementem internetowego krajobrazu. Dobrze, że są jeszcze przekazy wideo. Jeszcze. Bo nowa technologia pozwala na tworzenie fałszywych nagrań.

Badacze z Uniwersytetu w Waszyngtonie opracowali metodę na tworzenie realistycznych filmów, do których można dołożyć dowolne nagrane słowa. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak zsynchronizowanie ze sobą dowolnego przemówienia z twarzą osoby, która jest często nagrywana. Przykład? Były prezydent USA, Barack Obama. Na poniższym wideo znajduje się jego autentyczne i sfabrykowane przemówienie.

Badacze z projektu U-Dub podkreślają, że eksperyment ma na celu poprawić odbiór wideo konferencji poprzez dodanie wygenerowanego rozmówcy do jego głosu, jak również poszukiwać innowacji z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Jak podaje serwis The Atlantic, badania wsparły finansowo Facebook, Google, Intel oraz Samsung. Co za czasy, aby żyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także