Na jednym zdjęciu oryginał, na drugim komputerowa podróbka. Przerażające wyniki eksperymentu

Strona głównaNa jednym zdjęciu oryginał, na drugim komputerowa podróbka. Przerażające wyniki eksperymentu
18.07.2017 13:21
Na jednym zdjęciu oryginał, na drugim komputerowa podróbka. Przerażające wyniki eksperymentu
Źródło zdjęć: © Twitter | Redakcja WP Tech

W sieci łatwo można trafić na niesławne fake newsy. Przekręcone informacje, nie do końca sprawdzone źródła czy zdania wyjęte z kontekstu są stałym elementem internetowego krajobrazu. Dobrze, że są jeszcze przekazy wideo. Jeszcze. Bo nowa technologia pozwala na tworzenie fałszywych nagrań.

Badacze z Uniwersytetu w Waszyngtonie opracowali metodę na tworzenie realistycznych filmów, do których można dołożyć dowolne nagrane słowa. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak zsynchronizowanie ze sobą dowolnego przemówienia z twarzą osoby, która jest często nagrywana. Przykład? Były prezydent USA, Barack Obama. Na poniższym wideo znajduje się jego autentyczne i sfabrykowane przemówienie.

Badacze z projektu U-Dub podkreślają, że eksperyment ma na celu poprawić odbiór wideo konferencji poprzez dodanie wygenerowanego rozmówcy do jego głosu, jak również poszukiwać innowacji z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Jak podaje serwis The Atlantic, badania wsparły finansowo Facebook, Google, Intel oraz Samsung. Co za czasy, aby żyć.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)