Mobilny Flash 10 trafi do developerów jeszcze w tym roku

Mobilny Flash 10 trafi do developerów jeszcze w tym roku

Mobilny Flash 10 trafi do developerów jeszcze w tym roku
Źródło zdjęć: © Adobe
24.06.2009 17:35, aktualizacja: 25.06.2009 09:19

Jeszcze w tym roku środowisko Flash w wersji dla wszystkich najważniejszych mobilnych systemów operacyjnych trafi do rąk programistów. Wśród obsługiwanych systemów znajdą się Google Android, Windows Mobile, Symbian oraz PalmOS.

Jak poinformował dyrektor Adobe, Shantanu Narayen, wczesna wersja środowiska Flash 10 trafiła już do partnerów współpracujących z firmą. Wersja beta zostanie im udostępniona w październiku, podczas konferencji Adobe's Max.

Nowa wersja Flasha udostępni szereg nowych możliwości. Oprócz jeszcze bogatszych treści stron internetowych zaoferuje ona również możliwość odtwarzania materiałów wideo na niektórych serwisach. Dzięki niej możliwe będzie także tworzenie aplikacji webowych, co, przynajmniej w teorii, pozwoli ich twórcom na niezależną dystrybucję swojego oprogramowania, z pominięciem sklepów z aplikacjami takich jak App Store czy Android Market.

A co z iPhone'em? Wśród wymienionych systemów mobilnych nie znalazł się ten, pod kontrolą którego pracują telefony firmy z Cupertino. Oznacza to, że w najbliższej przyszłości nie należy się spodziewać obsługi Flasha w telefonach Apple. Dzieje się tak pomimo podpisania pomiędzy obydwoma firmami specjalnej umowy w lutym, która miała usprawnić i przyspieszyć powstanie Flasha dla "jabłuszek".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)