Zegarek Apple'a jeszcze w tym roku?

Zegarek Apple'a jeszcze w tym roku?
Źródło zdjęć: © chip.pl

05.03.2013 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wartość akcji Apple’a spadła już o 30 procent w porównaniu do historycznego maksimum w 2012 roku. Apple zarabia gigantyczne pieniądze, ale inwestorzy z coraz większym niepokojem patrzą w przyszłość firmy. Z uwagi na coraz droższe komponenty i coraz większą konkurencję, spada wartość marży brutto. Ale Apple ma asa w rękawie. A właściwie, to zegarek.

Według informacji, to jakich dotarł Bloomberg, Apple jeszcze w tym roku zademonstruje produkt, który powinien w pełni zaspokoić zaniepokojonych inwestorów. Zdaniem Olivera Chena, analityka z Citigroup, iZegarek może być „drugim iPodem”, którzy przewróci rynek do góry nogami. Rynek zegarków wyceniany jest na 6. miliardów dolarów. Zdaniem Chena, Apple mógłby wywalczyć dla siebie nawet 10 procent udziałów. Typowa marża na zegarek to około 60 procent. iPhone ma 55-procentową.

Nad iWatch pracuje ponoć stuosobowy zespół. Zegarek ma mieć możliwość wykonywania połączeń, wyświetlania połączeń przychodzących, nawigacji przy użyciu mapy, monitorowania pracy serca oraz ma być wyposażony w krokomierz. Apple zarejestrował już 8. patentów związanych z urządzeniem noszonym na nadgarstku. Należą do nich, między innymi, patenty dotyczące elastycznego ekranu oraz baterii ładowanej energią kinetyczna. Owa bateria ma wytrzymywać od czterech do pięciu dni bez konieczności jej ładowania. Ponoć na chwilę obecną prototypy wytrzymują dwa dni.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "E ink czy LCD - który jest lepszy?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (205)