Gra on-line otwiera bank w rzeczywistości

Gra on‑line otwiera bank w rzeczywistości

Gra on-line otwiera bank w rzeczywistości
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
23.03.2009 14:30, aktualizacja: 23.03.2009 16:04

Szwedzka firma MindArk otwiera tradycyjny bank, który będzie zintegrowany z wirtualną grą Entropia Universe. Firma MindArk dostała zezwolenie na uruchomienie działalności bankowej od Finansinspektionen, szwedzkiego Nadzoru Finansowego.

Mind Bank będzie obsługiwał klientów Entropia Universe. "_ Gracze będą mogli płacić rachunki, otwierać konta, zakładać rachunki oszczędnościowe. Wszystko to będzie możliwe za pośrednictwem spółki Mind Bank" _ - tłumaczy David Simmonds, menedżer w departamencie doradztwa finansowego w MindArk.

Entropia Universe to wirtualny świat z własną gospodarką i systemem płatniczym. W grze istnieje wspólna waluta PED (Project Entropia Dollars); 1 PED liczony jest według wartości 1 dolara amerykańskiego. Jednak każda czynność w grze (nabywanie umiejętności i przedmiotów) wymaga własnych nakładów pieniężnych. W ubiegłym roku w Entropia Universe obroty pieniężne wyniosły 42. milionów dolarów.
_ "Prawdziwy bank połączony z wirtualnym światem ma sens. Klienci zamiast zostawiać swoje pieniądze w wirtualnym świecie, będą mogli wpłacać je na rzeczywiste konto bankowe" _ - mówi David Simmonds.

Jeszcze nie wiadomo kiedy MindArk otworzy swój bank na platformie Entropia Universe. David Simmonds twierdzi, że prace nad projektem zakończą się w tym roku.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)