Orange Bank otwarty w Hiszpanii. W planach również Polska

Orange Bank otwarty w Hiszpanii. W planach również Polska

Orange Bank otwarty w Hiszpanii. W planach również Polska
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
27.11.2019 11:25

Po dwóch latach działalności na rodzimym rynku, Orange uruchamia swój bank w Hiszpanii. Telekom z Francji chce skusić nowych klientów sporymi zniżkami i atrakcyjną ofertą. W przyszłości usługi finansowe banku mają być dostępne także w Polsce.

Orange Bank zadebiutował we Francji dwa lata temu i wszystko wskazuje na to, że ambicje telekomu sięgają poza teren rodzimego rynku. Francuzi właśnie wprowadzili swoje usługi w Hiszpanii, a wkrótce mogą trafić także do innych europejskich państw.

Orange Bank nie będzie posiadał stacjonarnych punktów, ograniczając swoją działalność wyłącznie do mobilnej. Hiszpanie będą mogli skorzystać z usług bankowych za pomocą aplikacji mobilnej oraz internetowego serwisu transakcyjnego. Francuski firma zamierza zachęcić klientów do otwarcia darmowego konta proponując im 30 procent zniżki przy następnym rachunku z Orange.

Świeżo upieczeni klienci banku będą mogli korzystać z karty debetowej Mastercard, płacić za pomocą Apple Pay, zlecać bezpłatne przelewy SEPA oraz wykonywać typowe operacje bankowe. Hiszpanie będą mogli także uzyskiwać wszelkie informacje od konsultantów za pomocą aplikacji. W ofercie banku znajduje się również oprocentowanie depozytów w wysokości 1% na kwoty do 20 tys. euro.

Orange Bank w Polsce?

Hiszpania nie jest jedynym europejskim państwem, któremu swoje usługi chce zaproponować Orange Bank. Spekuluje się, że już niedługo telekom wejdzie na rynek belgijski. Docelowo, sprzedaż usług bankowych od Francuzów ma być dostępna również w Polsce. W zeszłym roku prezes Orange Polska, Jean-Francois Fallacher zapowiadał, że Orange Bank wprowadzi swoją ofertę finansową do naszego kraju w 2021 roku.

Francuski telekom prowadził w Polsce projekt Orange Finanse wspólnie z mBankiem. Przedsięwzięcie zakończyło się fiaskiem, a firmy zakończyły współpracę 31 grudnia 2018 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)