Garmin nüLink! 1695 - nawigacja z dostępem do sieci

Garmin nüLink! 1695 - nawigacja z dostępem do sieci

Garmin nüLink! 1695 - nawigacja z dostępem do sieci
Źródło zdjęć: © Garmin
22.09.2010 10:39

Firma Garmin zapowiedziała wprowadzenie nüLink! 1695 – przenośnego urządzenia nawigacyjnego z 5-calowym ekranem dotykowym, które oferuje kierowcom dostęp do usługi Garmin’s nüLink!, w tym łącza do serwisów internetowych, takich jak Google Local Search, wyszukiwarka przyjaciół Ciao!, informacje o ruchu, pogodzie, cenach paliw, statusie lotów oraz innych treści aktualizowanych w czasie rzeczywistym i zależnych od lokalizacji.

Urządzenie nüLink! 169. zapewnia możliwość wyszukiwania punktów użyteczności publicznej (POI) realizowane przez Google Local Search. Usługa ta pozwala wyświetlić punkty POI oraz wyszukiwać cele według nazwy lub słów kluczowych. Dla wielu punktów POI wyświetlane są szczegółowe wyniki wyszukiwania, w tym opis lokalizacji, adres firmowy, numer telefonu i ranking popularności. Użytkownicy zyskują również dostęp do tzw. „białych stron” - książki telefonicznej, gdzie można wyszukać adres osoby według imienia i nazwiska lub numeru telefonu.

Obraz
© (fot. Garmin)

Oprócz funkcji wyszukiwania lokalnego nawigacja oferuje wiele innych usług online, które ułatwiają orientację w nieznanej okolicy, takich jak dostęp do informacji o lokalnych wydarzeniach czy repertuarach kin. Aktualizowany w czasie rzeczywistym status lotów dostarcza bieżące informacje o godzinach przylotów i odlotów dla najważniejszych linii lotniczych. Oprócz usług standardowych nüLink! 169. zapewnia dostęp do sklepu nüLink! Store, w którym klienci mogą nabyć dodatkowe, opcjonalne usługi.

Urządzenie oferuje wyznaczanie tras i godziny przyjazdu w oparciu o funkcję trafficTrends, która rekomenduje trasy na podstawie danych historycznych oraz trendów ruchu drogowego. Nawigacja zapamiętuje ulubione miejsca docelowe i używa funkcji myTrends, aby przewidzieć cel podróży bez konieczności aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przyjazdu i najlepszą trasę na podstawie odpowiednich informacji o ruchu.

Urządzenie nüLink! 169. jest wyposażone w ecoRoute, aplikację, która pomaga klientom zaoszczędzić pieniądze i paliwo poprzez wskazywanie tras zoptymalizowanych pod kątem mniejszego zużycia paliwa. Kiedy użytkownik wybiera opcję „mniej paliwa”, 1695 wyznacza trasę na podstawie danych o zużyciu paliwa, szacowanej prędkości jazdy oraz informacji o przyspieszeniu pojazdu. Kierowcy mogą doskonalić nawyki ekologicznej jazdy, przeglądając raporty o zużyciu paliwa i liczbie przejechanych kilometrów generowane przez ecoRoute. Wykorzystując ceny paliw dostarczane przez usługę nüLink!, użytkownicy mogą nie tylko zoptymalizować trasy, ale również wybrać miejsca tankowania, aby zminimalizować koszt użytkowania samochodu.

Urządzenie nüLink! 1695 jest również wyposażone w bezprzewodową technologię Bluetooth, która umożliwia wykonywanie i przyjmowanie połączeń bezpośrednio z poziomu urządzenia, Można je skojarzyć z ponad 200 telefonami obsługującymi Bluetooth, a kierowca może wyszukiwać i wybierać numery z książki telefonicznej telefonu, z historii połączeń telefonu albo z bazy punktów POI wstępnie zainstalowanej w urządzeniu nüLink! 1695.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)