Garmin Edge 200 - rowerowa nawigacja

Garmin Edge 200 - rowerowa nawigacja
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.09.2011 11:59, aktual.: 30.09.2011 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garmin zaprezentował Edge 200 - przenośny komputer rowerowy z funkcją GPS. Nowy Edge umożliwia m.in. zapisywanie i śledzenie przebytej trasy oraz monitorowanie czasu i prędkości poszczególnych etapów podróży. Odporna na wilgoć obudowa pozwala na pracę w różnych warunkach pogodowych, a dzięki prostemu systemowi montażu można szybko i łatwo instalować go na różnych rowerach.

Korzystając z Edge 20. zyskujemy dostęp do takich informacji jak prędkość oraz przejechany dystans, a wszystko to bez konieczności instalowania dodatkowych kabli i sensorów. Urządzenie zapewnia zapis do 130 godzin danych zbieranych podczas jazdy, które potem dowolnie możemy sortować i przeszukiwać. Edge 200 wyposażony jest w baterię zapewniającą do 14 godzin pracy. Do ładowania urządzenia oraz transferu danych wykorzystywane jest złącze USB.

Edge 200. mimo niewielkiej wagi wynoszącej niewiele ponad 56 gramów, wyposażony jest w bardzo czuły i dokładny odbiornik GPS z funkcją HotFix. Poza precyzyjnym ustalaniem pozycji GPS Edge 200 pozwala również na ustawienie specjalnych alarmów sygnalizujących m.in. przejechanie określonego wcześniej dystansu, spalenia odpowiedniej liczby kalorii oraz wielu innych.

Edge 20. to także przydatne narzędzie służące do porównywania wyników oraz dzielenia się własnymi osiągnięciami z innymi cyklistami. Logując się do serwisu społecznościowego Garmin Connect możemy udostępniać własne trasy z dokładnymi opisami oraz korzystać ze ścieżek rowerowych wytypowanych przez innych użytkowników, które pobieramy bezpośrednio do pamięci Edge 200. Dodatkowe możliwości stwarza opcja rywalizacji oraz prób bicia rekordów na udostępnionych szlakach.

Garmin Connect oprócz funkcji typowo społecznościowych pełni ponadto rolę osobistego, wirtualnego trenera. Po skopiowaniu danych z Edge 20. możemy dokładnie przeanalizować nasze osiągi na podstawie tworzonych wykresów oraz porównać je do wyników innych, zarejestrowanych użytkowników.

Edge 200 trafi do sprzedaży w Polsce w październiku 2011 roku w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 149 euro, czyli około 650 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)