Nowa nawigacja Garmin: zumo 390LM

Nowa nawigacja Garmin: zumo 390LM
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.11.2013 13:27, aktual.: 18.11.2013 14:01

Garmin zaprezentował nowe urządzenie nawigacyjne - zumo 390LM - przeznaczoną przede wszystkim dla motocykli. Urządzenie zostało wyposażone w odporny, czytelny i przystosowany do obsługi w rękawicach ekran oraz zestaw uchwytów.

Garmin zaprezentował nowe urządzenie nawigacyjne - zumo 390LM - przeznaczoną przede wszystkim dla motocykli. Urządzenie zostało wyposażone w odporny, czytelny i przystosowany do obsługi w rękawicach ekran oraz zestaw uchwytów.

Oprócz funkcji, takich jak dziennik historii usług, asystent pasa ruchu z widokiem skrzyżowań czy opcji TracBack, zumo 390LM oferuje łączność Bluetooth oraz możliwość monitorowania ciśnienia w oponach (system do nabycia osobno).

Garmin zumo 390LM, korzystając z możliwości s Bluetooth pozwala na bezprzewodowe łączenie się z telefonem lub kompatybilnym kaskiem i prowadzenie rozmów podczas jazdy. Motocykliści zyskują również dostęp do bazy POI wraz z numerami telefonów do przydatnych w podróży miejsc, takich jak hotele, stacje benzynowe czy bary. Dzięki interfejsowi Bluetooth można, po sparowaniu z kompatybilnym telefonem, nawiązać połączenie bezpośrednio z poziomu nawigacji. Posiadacze kompatybilnych kasków lub zestawów słuchawkowych mogą odbierać z urządzenia głosowe wskazówki nawigacyjne informujące o nazwach ulic, czy zbliżającym się skręcie.

Zumo 390LM to pierwsza z motocyklowych nawigacji Garmina, która jest kompatybilna z Systemem Monitorowania Ciśnienia w Oponach (Tyre Pressure Monitor System, TPMS). Umieszczając sensor na każdej z opon, można monitorować wartość ciśnienia bezpośrednio z poziomu ekranu nawigacji. System może monitorować maksymalnie cztery opony w dowolnej konfiguracji. Dla każdej opony wymagane jest zastosowanie jednego czujnika TPMS.

Nawigacja wyposażona jest dotykowy, kolorowy wyświetlacz 4,3”, który zamknięty jest w obudowie odpornej na działanie wody (IPX7), opary paliwa oraz promienie UV. Urządzenie jest wyposażone w funkcję TracBack, dzięki której można jechać w dowolne miejsce, a następnie nawigować tą samą trasą do miejsca startu. Asystent pasa ruchu z widokiem skrzyżowań podpowie, który pas ruchu trzeba zająć, aby skręcić we właściwym momencie. Nawigacja oferuje również usługę bezterminowej aktualizacji map (dostępne wersje: Ameryka Płn., Europa) i bazy punktów użyteczności publicznej.

Cena: około 2000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)