Garmin zumo 350LM - nawigacja dla motocyklistów

Garmin zumo 350LM - nawigacja dla motocyklistów

Garmin zumo 350LM - nawigacja dla motocyklistów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.07.2012 13:36, aktualizacja: 13.07.2012 14:09

Garmin wprowadza do swojej oferty nawigację zūmo 350LM, która przeznaczona jest specjalnie dla motocyklistów. Model wyposażono w solidną obudową oraz dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Co ważne, zūmo 350LM daje użytkownikowi możliwość bezproblemowego sterowania za pomocą dłoni w rękawicy. W komplecie otrzymamy również uchwyt do montażu na kierownicy motoru oraz w samochodzie.

Model ten wyposażony jest w duży, dotykowy ekran odporny na zabrudzenia i promienie UV oraz umożliwiający obsługę także w rękawicach. Urządzenie może być także wystawione na działanie deszczu. zūmo 350LM oferuje funkcję nawigacji głosowej z opcją czytania nazw ulic. Komendy głosowe, np. „skręć w prawo w drogę S17”. są odtwarzane przez wbudowany głośnik lub przesyłane bezprzewodowo do kompatybilnych zewnętrznych lub wbudowanych w kask zestawów słuchawkowych Bluetooth. Przydatną dla motocyklistów funkcją jest TracBack, która umożliwia w dowolnej chwili wytycznie powrotnej trasy do punktu rozpoczęcia podróży. W nawigacji jest także dostępny asystent pasa i widok skrzyżowań z zaznaczonymi odpowiednimi pasami ruchu dla wybranej trasy. Kierujący pojazdem otrzymuje także informacje o najbliższych zjazdach z dróg szybkiego ruchu.

Nowa funkcja książki serwisowej pozwala na szczegółowe śledzenie wszelkich napraw oraz wymiany poszczególnych części. W dzienniku można odnotować m.in. daty zmiany opon, olejów, świec, czyszczenia łańcucha oraz dowolnych innych czynności.

Nawigacja zūmo 350LM jest także kompatybilna z oprogramowaniem BaseCamp ułatwiającym planowanie podróży. Ta darmowa aplikacja pozwala użytkownikom korzystającym z komputera Mac lub PC na przygotowanie planu trasy terenowej z uwzględnieniem wybranych punktów orientacyjnych a następnie przesłanie go bezpośrednio do zūmo. Dzięki funkcji Track Draw możliwe jest dokładne prześledzenie zaplanowanej trasy z uwzględnieniem różnic wysokości, co pozwala na określenie poziomu jej trudności. Po powrocie użytkownik, za pomocą Basecamp, ma możliwość udostępnienia znajomym informacji o przejechanej trasie.

Nawigacja zūmo 350LM umożliwia prostą aktualizację oprogramowania, która obejmuje mapy, bieżące dane o drogach czy informacje o punktach użyteczności publicznej (POI). Poza tym użytkownik zūmo 350LM ma również dostęp do aktualnych informacji dotyczących ograniczeń prędkości, najbliższych zjazdów z autostrad oraz parkingów.

Nowy zūmo 350LM trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2012 w cenie $699.99 czyli około 2400 zł. Cena jest wybitnie zaporowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)