Nawigacja dla motocykli: Garmin Zumo 590LM

Nawigacja dla motocykli: Garmin Zumo 590LM

Nawigacja dla motocykli: Garmin Zumo 590LM
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.04.2014 08:15, aktualizacja: 24.04.2014 14:08

Garmin pokazał nowy system nawigacyjny dla motocyklistów oznaczony jako Garmin Zumo 590LM. Nawigacja wyposażona została w wytrzymałą, odporną na działanie wody i paliwa obudowę oraz 5 calowy wyświetlacz przystosowany do obsługi w rękawicach.

Zumo 590LM to połączenie zaawansowanych funkcji nawigacyjnych i systemu infotainment, który zapewnia dostęp do informacji w trakcie jazdy. Nawigacja została również wyposażona w odtwarzacz MP3 kompatybilny z urządzeniami iPhone i iPod, umożliwiający sterowanie multimediami bezpośrednio z poziomu wyświetlacza.

Zūmo 590LM zapewnia dostęp do informacji o ruchu drogowym i warunkach pogodowych na trasie w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji Smartphone Link, oraz umożliwia telefonowanie przez zestaw głośnomówiący i odbieranie wskazówek głosowych przez kask obsługujący technologię Bluetooth. Nawigacja jest także kompatybilna z systemem monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) oraz kamerą sportową VIRB. Nawigacja została również wyposażona w funkcje Garmin Real Directions, Asystent Pasa Ruchu oraz tryb planowania podróży powrotnej.

Nawigacja Zumo 590LM została wyposażona w funkcje infotainment, które umożliwiają bieżący dostęp do informacji podczas jazdy. Z poziomu ekranu nawigacji można również wybrać dowolny POI, jak hotel czy restauracja i połączyć się z wybraną lokalizacją telefonicznie. Interfejs Bluetooth umożliwia również otrzymywanie w czasie rzeczywistym informacji o pogodzie i sytuacji na drodze za pośrednictwem aplikacji Smartphone Link.

Garmin Real Directions to technologia, która ułatwia orientację w przestrzeni wykorzystując jako wskazówki nawigacyjne nie tylko nazwy ulic, ale również charakterystyczne punkty orientacyjne, takie jak sygnalizacja świetlna, znaki drogowe itp. Z kolei Asystent Pasa Ruchu to funkcja ułatwiająca pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań i zjazdów z autostrady - połączone wskazówki głosowe oraz wizualne (animowana grafika obok widoku mapy) umożliwiają odpowiednio wczesne zajęcie właściwego pasa ruchu, aby w porę opuścić skrzyżowanie czy zjechać z autostrady.

Realistyczny Widok Skrzyżowań to funkcja umożliwiająca odwzorowanie skrzyżowań na ekranie nawigacji, łącznie z otaczającym je terenem i drogowskazami. Ponadto, Zumo 590LM dostarcza informacji o ograniczeniach prędkości, aktualnej prędkości i czasie dotarcia na miejsce. Na ekranie mapy wyświetlane są również dane o punktach POI wzdłuż trasy, dzięki czemu łatwo znaleźć najbliższy sklep, stację benzynową czy bankomat. Tryb planowania podróży powrotnej umożliwia wyznaczanie trasy na podstawie indywidualnych preferencji i odkrywanie nieznanych dróg. Wystarczy wprowadzić zmienną na podstawie której urządzenie ma zaplanować podróż, np. czas, dystans, czy konkretną lokalizację, a urządzenie wygeneruje propozycję trasy. Z myślą o motocyklistach, dla których przyjemność z jazdy jest ważniejsza niż szybkie przybycie na miejsce, nawigacja oferuje funkcję Kręte Drogi, umożliwiającą wyznaczanie trasy do celu z wykorzystaniem dużej ilości zakrętów. Z kolei opcja TracBack pozwala wrócić do miejsca startu tą samą trasą.

Dziennik Historii Usług
Zumo 590LM pozwala gromadzić w jednym miejscu istotne dane, takie jak informacje o wymianie opon, ciśnieniu w oponach, czyszczeniu łańcucha, wymianie oleju, nowych świecach. Dziennik historii usług umożliwia rejestrowanie daty, przebiegu oraz wykonanych usług. Nawigacja jest również wyposażona w cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa, dzięki czemu łatwo oszacować ile kilometrów można pokonać bez zatrzymywania się na stacji benzynowej.

Wytrzymała obudowa
Obudowa nawigacji jest odporna na opary paliwa, promienie UV i trudne warunki pogodowe (klasa wodoodporności: IPX7). Zūmo 590LM jest zasilane za pomocą wymiennej baterii, a w zestawie, oprócz uchwytu motocyklowego, znaleźć można również uchwyt i kabel zasilający przeznaczony do wykorzystania w samochodzie.

Cena: 650 Euro (około 2700 zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)