voyagerM700, nawigacja z alkomatem

voyagerM700, nawigacja z alkomatem

voyagerM700, nawigacja z alkomatem
30.10.2008 09:39

ARISTO voyagerM700 umożliwia podpięcie zewnętrznego
odtwarzacza DVD poprzez złącze Audio/Video. Opcjonalnie można wyposażyć nawigację w alkomat i kamerę
cofania, która przekazywać będzie obraz bezpośrednio na wyświetlacz
urządzenia

Firma Comes S.A. jako pierwsza firma w Polsce, wprowadza na rynek multimedialny system do nawigacji satelitarnej ARISTO voyagerM700 z 7-calowym ekranem panoramicznym, o wysokiej rozdzielczości WVGA 800×480 pikseli. Zapewnia on nie tylko dokładne odwzorowanie map, ale również zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania podczas jazdy. Urządzenie oprócz swojej podstawowej funkcji nawigowania zostało wyposażone w szereg rozwiązań multimedialnych.

ARISTO voyagerM700 umożliwia podpięcie zewnętrznego odtwarzacza DVD poprzez złącze Audio/Video. Został też wyposażony w dwa gniazda kart pamięci oraz port USB host, który daje możliwość korzystania z plików multimedialnych (m.in. filmów, muzyki), znajdujących się na zewnętrznej pamięci typu pendrive lub dysku twardym. Udogodnieniem jest też transmiter FM, który zapewnia odbiór sygnału audio, bezpośrednio z głośników radia samochodowego lub zestawu Hi-Fi. Opcjonalnie można wyposażyć nawigację w alkomat i kamerę cofania, która przekazywać będzie obraz bezpośrednio na wyświetlacz urządzenia.

Użytkownicy ARISTO voyagerM700 oprócz standardowego wyposażenia w postaci kabla Audio/Video, kabla USB, uchwytu i ramienia samochodowego, ładowarki sieciowej i samochodowej, mogą dodatkowo wyposażyć nawigator w akcesoria zapewniające większe bezpieczeństwo kierowcy. Wachlarz opcjonalnych akcesoriów obejmuje: kamerę cofania, która zamontowana z tyłu pojazdu przekazuje obraz na ekran nawigacji, alkomat - sprawdzający zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz pilot zdalnego sterowania do obsługi funkcji multimedialnych nawigatora.

Obraz
© voyagerM700 (fot. Aristo)

ARISTO voyagerM700 wyposażony został w 7-calowy dotykowy ekran panoramiczny, wyświetlający obraz w 16 milionach kolorów. Jego parametry zapewniają wyraźny odczyt wyznaczonej trasy podróży oraz komfortowe oglądanie pełnometrażowych filmów i zdjęć. Rozdzielczość ekranu (800x480) zapewnia wysoką jakość emitowanych filmów. Dodatkowym udogodnieniem umilającym użytkownikowi czas w podróży jest wejście Audio/Video, umożliwiające podłączenie zewnętrznego odtwarzacza DVD. Dzięki złączu USB-host, można do urządzenia podpiąć bezpośrednio zewnętrzny dysk z filmami lub muzykę i odtwarzać je bez potrzeby przegrywania do pamięci nawigatora. Użytecznym rozwiązaniem są też dwa gniazda kart multimedialnych SD/MMC: w jednym można na stałe zainstalować kartę z oprogramowaniem nawigacyjnym, natomiast drugie wykorzystywać do przegladania filmów, zdjęć, czy też plików mp3.

ARISTO voyagerM700 posiada wbudowany transmiter FM, pozwalający na słuchanie muzyki, dialogów i komunikatów głosowych z nawigacji, bezpośrednio poprzez głośniki samochodowe. Obsługa tej funkcji jest bardzo prosta - wystarczy nastawić w nawigatorze i odbiorniku radiowym właściwą częstotliwość i słuchać przestrzennego dźwięku z głośników zestawu HiFi.

Nawigator wykorzystuje moduł GPS SiRFStar III, dzięki czemu zapewnia szybką i precyzyjną lokalizację użytkownika, nawet w bardzo trudnym terenie (np. centrum miasta). Nawigacja pracuje w oparciu o oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa. Użytkownicy mają możliwość wyboru danych mapowych obejmujących terytorium Polski (AutoMapa Polski XL) lub obszar 44 krajów europejskich (AutoMapa Europy). Urządzenie jest gotowe do pracy bezpośrednio po wyciągnięciu z pudełka. Smukła obudowa (190×118.7×23.5 mm) i niewielka waga (440g) nadają urządzeniu wyjątkowo mobilny charakter.

Gwarancja i cena
ARISTO voyagerM700 posiada 24-miesięczną gwarancję, realizowaną w systemie „door to door”. Cena nawigacji z AutoMapą Polska XL wynosi 1479 zł brutto. Z kolei w wersji z AutoMapą Europa – 1709 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)