Garmin Montana - wszechstronna nawigacja

Garmin Montana - wszechstronna nawigacja
Źródło zdjęć: © Garmin

19.05.2011 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garmin zaprezentował najnowsze, przenośne urządzenie GPS Montana. Model ten to najbardziej zaawansowany produkt dostępny w ofercie Garmina. Wyróżnia się niezwykle wytrzymałą i odporną na ekstremalne warunki atmosferyczne obudową oraz innowacyjnymi funkcjami

Montana posiada wbudowany barometryczny wysokościomierz, trzyosiowy kompas oraz aparat cyfrowy z funkcją autofocus i matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli. Najnowsza nawigacja Garmin jest wodoodporna i przystosowana do pracy w kurzu oraz błocie, także w trakcie podłączenia do dodatkowego źródła zasilania. Urządzenie oferuje również możliwość montażu w samochodzie, na motorze lub quadzie, czy możliwość skorzystania z alternatywnego źródła zasilania. Współpracując, z zestawem map City Navigator, Montana obsługuje również funkcję komend głosowych, dzięki czemu może prowadzić po drogach jak nawigacja samochodowa. Nawigacja nadaje się również do zabrania na piesze wędrówki lub bieganie. Wystarczy tylko podłączyć słuchawki do wyjścia audio 3,5 mm aby usłyszeć wspomniane komendy głosowe.

Obraz
© (fot. Garmin)

Montana, dzięki praktycznie nieograniczonej możliwości korzystania z całej oferty map Garmina, gwarantuje szerokie pokrycie obszarów wodnych i lądowych –. ze szczególnym uwzględnieniem sieci dróg. Ponadto, po wykupieniu subskrypcji, użytkownicy mogą pobierać szczegółowe zdjęcia satelitarne wybranych obszarów udostępnione w ramach systemu BirdsEye. Montana jest dodatkowo kompatybilna z darmowym oprogramowaniem Custom Maps, dzięki któremu możemy przekonwertować papierowe lub elektroniczne mapy do formatu zgodnego z nawigacją Garmina.

Montana przystosowana jest do działania z dodatkowym źródłem zasilania, dzięki czemu został znacznie wydłużony czas pracy. Oprócz standardowego, litowo-jonowego ogniwa, które zapewnia do 1. godzin pracy, można też skorzystać z trzech zwykłych baterii typu AA co da nam kolejne 22 godziny swobodnego używania nawigacji Garmin w terenie.

Montana, dzięki wsparciu dla formatu GPX, umożliwia swobodną zabawę w geocaching. Po skopiowaniu do pamięci urządzenia odpowiednich plików mamy dostęp do kluczowych informacji dotyczących skrytki, w tym danych na temat lokalizacji, ukształtowania terenu, poziomu trudności, podpowiedzi i opisów. A wszystko to bez konieczności ręcznego wyznaczania współrzędnych i korzystania z papierowych wydruków. Aby pobrać informacje na temat skrytek zlokalizowanych na całym świecie, wystarczy odwiedzić darmowy serwis społecznościowy OpenCaching.com.

Podczas podróży i wycieczek możemy korzystać z wbudowanego aparatu o rozdzielczości 5-megapiskeli. Każde zdjęcie wykonane za pomocą nawigacji Montana będzie wzbogacone o informacje odnośnie współrzędnych geograficznych (geotagging). Ponadto Montana, za sprawą wbudowanego czytnika kart pamięci microSD, sprawdzi się również jako przenośna przeglądarka zdjęć wykonanych za pomocą innych urządzeń.

Cena nowej nawigacji Garmin jest jeszcze nieznana

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także