Garmin fenix, czyli nawigacja GPS w zegarku

Garmin fenix, czyli nawigacja GPS w zegarku25.07.2012 13:12
Garmin fenix, czyli nawigacja GPS w zegarku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Garmin wprowadza do oferty swój pierwszy zegarek GPS dla entuzjastów gór i poszukiwaczy przygód - model fenix. Urządzenie oferuje funkcje nawigacji satelitarnej, możliwości wykonywania pomiarów i jest także wyposażone w wysokościomierz, barometr i kompas.

Wbudowane czujniki zapewniają dostęp do takich informacji, jak kierunek, wysokość czy ciśnienie i pomagają przewidywać zmiany pogody. Obudowa została wykonana z trwałych materiałów, a wyświetlacz jest odporny na zadrapania.

Zegarek fenix oferuje zaawansowane narzędzia nawigacyjne, pozwalające na planowanie wycieczek, wyznaczanie tras i zapisywanie punktów orientacyjnych, czyli waypointów. Umożliwia nawigację do wyznaczonych współrzędnych geograficznych, wzdłuż określonej ścieżki czy trasy, do waypointów, innego wybranego punktu lub na azymut. Strzałka nawigacyjna kieruje do celu, a funkcja Garmin TracBack umożliwia szybkie wyznaczenie bezpiecznej drogi powrotnej.

Korzystając z aplikacji BaseCamp użytkownicy zegarka mogą zaplanować z wyprzedzeniem swoje wycieczki i wyznaczyć trasy do pokonania. W urządzeniu znajdziemy również wgraną podstawową mapę świata. Zegarek fēnix, za pomocą systemu ANT+ oraz technologii Bluetooth, może bezprzewodowo łączyć się z komputerem i kompatybilnymi urządzeniami Garmin oraz współdzielić zaplanowane trasy czy wyznaczone waypointy. Aplikacja mobilna Basecamp pozwala na bezproblemowy transfer danych z zegarka do wybranych modeli smartfonów.

Wysokościomierz, Barometr, Kompas
Wbudowane czujniki - wysokościomierz, barometr i kompas zapewniają ciągły dostęp do aktualnych informacji. Wysokościomierz pokazuje dane o wysokości n.p.m., co pozwala na dokładną analizę wspinania się i schodzenia. Barometr, dzięki opcji analizy krótkoterminowych trendów zmian ciśnienia, może być wykorzystywany do prognozowania zmian pogody. 3-osiowy kompas określa dokładny kierunek niezależnie od tego, czy stoimy w miejscu czy jesteśmy w ruchu. Za pomocą odbiornika GPS, fenix automatycznie kalibruje czujniki i ustawia aktualny czas na podstawie lokalizacji. We współpracy z „tempe”, zewnętrznym czujnikiem temperatury, fenix jest pierwszym na rynku zegarkiem z opcją podawania dokładnej temperatury otoczenia.

Analogicznie do zegarków Garmin dla biegaczy, fenix oferuje zaawansowane opcje pomiarowe dla entuzjastów górskich wycieczek, narciarstwa wysokogórskiego czy biegów przełajowych. Zegarek liczy okrążenia i kontroluje dystans, prędkość pionową (wznoszenia/opadania), tempo i inne. Jest również kompatybilny z monitorem pracy serca Garmin oraz czujnikami prędkości i kadencji do jazdy na rowerze. Dane wyświetlane na zegarku można personalizować zależnie od potrzeb i preferencji.

Zegarek jest wyposażony w duży wyświetlacz LCD z podświetleniem LED i solidny poliuretanowy pasek. Urządzenie jest także wodoodporne do głębokości 5. metrów. W trybie GPS, fenix pracuje na baterii do 16 godzin, a nowa funkcja UltraTrac wydłuża ten czas do 50 godzin (zależnie od ustawień). W trybie zegarka akumulator fenixa wytrzymuje do 6 tygodni.

Garmin fenix pojawi się w sprzedaży w Polsce w trzecim kwartale 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399,99 euro (około 1700 zł). Czujnik temperatury tempe to koszt 29,9. euro (około 125 zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)