Domowy serwer Microsoftu - jest RC1

13.06.2007 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern z Redmond udostępnił testerom wydanie RC1 ( czyli release candidate - "kandydat do wersji finalnej ) oprogramowania Windows Home Server - czyli serwera przeznaczonego dla użytkowników domowych. Premiera finalnego wydania WHS planowana jest na jesień.

Przypomnijmy: Windows Home Server został oficjalnie zapowiedziany na styczniowych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas ( wcześniej system ten znany był pod roboczą nazwą Quattro ). Jest on przeznaczony dla użytkowników, którzy mają w domu kilka komputerów i chcieliby efektywniej wykorzystywać ich możliwości multimedialne. Zadaniem serwera będzie m.in. pobieranie z Internetu i przechowywanie materiałów multimedialnych, do których będzie można uzyskać dostęp z wielu stanowisk czy urządzeń, a także wykonywanie backupu danych. Windows Home Server współpracować ma z Windows Vista oraz Windows XP - serwer sprzedawany będzie głównie w wersji OEM, preinstalowanej na odpowiednio skonfigurowanych komputerach - m.in. firm HP, Gatwey, LaCie oraz Medion.

Microsoft już wcześniej udostępnił kilka wersji beta WHS - przedstawiciele koncernu mówią jednak, że RC1 jest pierwszym wydaniem, zawierającym wszystkie funkcje i narzędzia, które znajdą się w finalnej wersji serwera. W WHS RC1 poprawiono także szereg błędów, rozbudowano opcje zdalnego dostępu i znacznie usprawniono proces konfigurowania systemu.

Nowa wersja przeznaczona jest zarówno dla dotychczasowych testerów WHS ( jest ich ok. 100 tys. ), jak i dla nowych użytkowników - aby pobrać kopię wersji RC1, należy zarejestrować się na stronie Microsoftu - http://connect.microsoft.com/windowshomeserver.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także