Twórca GNOME: porozumienie Novella i Microsoftu nie było rozsądne

Twórca GNOME: porozumienie Novella i Microsoftu nie było rozsądne

Twórca GNOME: porozumienie Novella i Microsoftu nie było rozsądne
Źródło zdjęć: © Gnome
09.03.2008 22:30, aktualizacja: 10.03.2008 10:03

Chyba po raz pierwszy w historii twórca GNOME, Miguel de Icaza, wyraził się niepochlebnie o Microsofcie. Jego zdaniem porozumienie Novella - w którym de Icaza pracuje - z producentem Windows to pomyłka.

Mimo zapoczątkowania prac nad GNOME i Mono, de Icaza nie jest lubiany w środowisku Open Source. Według opinii wielu internautów za bardzo sprzyja on Redmond oraz ze zbyt wielką energią popiera standardy Microsoftu ( patrz: 'Twórca GNOME: "OOXML [Microsoftu] to fenomenalny standard" - http://www.pcworld.pl/news/123333.html' )

Wygląda na to, że coś się zmieniło. De Icaza, wiceprezes Novella ds. platformy deweloperskiej skrytykował swoją firmę. Jego zdaniem umowa z Microsoftem - http://www.pcworld.pl/news/103814.html sprawia, że ucierpią osoby trzecie - Novell powinien raczej pozostać po stronie Open Source.

Największy problem mają mieć firmy chcące dystrybuować rozwijany przez de Icazę projekt Moonlight - http://www.pcworld.pl/news/122399.html - klon Silverlighta. Jedną z nich może być choćby Mozilla i deweloperzy przeglądarki Firefox...

Warto zajrzeć: "MIX - Novell's de Icaza criticizes Microsoft patent deal" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)