Mozilla Firefox 4 - już jest!

Mozilla Firefox 4 - już jest!

Mozilla Firefox 4 - już jest!
Źródło zdjęć: © IDG
03.03.2008 11:00, aktualizacja: 03.03.2008 11:15

Na serwerach Mozilli pojawił się nocny build Mozilli Firefox 4.0. Łatwo się przekonać, że to bardzo wczesna wersja alfa - oznaczono ją symbolem 4.0a1pre.

Przeglądarka jest tak świeża i "gorąca", że odsyła do strony na serwerze Mozilli, która jeszcze nie powstała. Sądząc po interfejsie, nie różni się ona niczym od udostępnianych ostatnio wydań z linii 3.0. Jednak archiwum zawierające Mozillę Firefox 4 jest mniejsze, zatem w porównaniu do edycji 3.0 aplikację na pewno odchudzono.

W czasie krótkiego testu zauważyliśmy, że Mozilla Firefox 4 chodzi stabilnie oraz równie szybko, co wersja 3.0 wczytuje strony WWW ( patrz też: "Firefox 3 - najszybsza przeglądarka na świecie? - http://www.pcworld.pl/news/141907.html" ).

Obraz
© (fot. IDG)

Należy pamiętać, że obie edycje aplikacji to wydania przedpremierowe, które nie zawsze gwarantują stabilność. Nie należy ich używać ani wtedy, gdy zależy nam na niezawodności oprogramowania, ani też w systemach przeznaczonych do pracy w trybie 24/7/365 ( 24 godziny na dobę ).

Plik do pobrania ( nocna kompilacja ): Mozilla Firefox 4.0 pre-alfa - http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla-central/

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)