Domowy serwer pamięci masowej NAS-M25 od Asusa

Domowy serwer pamięci masowej NAS‑M25 od Asusa

Domowy serwer pamięci masowej NAS-M25 od Asusa
04.08.2011 13:51, aktualizacja: 04.08.2011 16:48

Asus wprowadził na rynek domowy serwer NAS-M25, który umożliwia stworzenie kopii systemu w 10 sekund. Urządzenie pracuje w oparciu o 3,5’’ calowe dyski twarde, których montaż ułatwiają specjalne zatrzaski.

NAS-M2. wyposażono w procesor ARM Marvell 1,2 GHz, 512 MB RAM i 128 MB pamięci flash, ponadto użytkownik ma możliwość zainstalowania dwóch twardych dysków 3,5” SATA I/II o pojemności do 3 TB. Zastosowanie podwójnego firmware'u powoduje, że serwer jest stabilny i niezawodny, a gdy jedna z wersji firmware'u zacznie stwarzać jakiekolwiek problemy to wszystkie funkcje urządzenia przywracane są automatycznie.

Jeśli użytkownik potrzebuje by dane z aparatów cyfrowych, kamer i napędów zostały automatycznie skopiowane do serwera , wystarczy wcisnąć przycisk automatycznej kopii zapasowej. Zawartość tych urządzeń można także udostępniać i przesyłać strumieniowo przez serwer UPnP. Natomiast gniazdo USB obsługuje monitorowanie stanu zasilacza awaryjnego (UPS) i automatyczne wyłączanie. Oprócz strumieniowego przesyłania plików multimedialnych przez serwery UPnP, NAS-M2. oferuje także odtwarzacze multimediów oparte na HTML i technologii Flash dostępne z poziomu dowolnej przeglądarki www. NAS-M25 obsługuje także serwer iTunes, wirtualnego DVD, UPnP, Samby i FTP. Ponadto urządzenie jest w w pełni zgodne z DLNA, dającą łatwy dostęp do wielu urządzeń, od notebooków po konsole do gier, z wbudowanym serwerem TwonkyMedia.

Obraz
© (fot. Asus)

W serwerze NAS zastosowany rozbudowany silnik pobierania, który pozwala na nieprzerwane, automatyczne ściąganie plików HTTP, FTP i BitTorrent nawet wówczas, gdy komputer jest wyłączony. Silnik BT wspiera też najnowsze rozwiązania typu DHT, PEX oraz szyfrowanie.

Jeśli użytkownik potrzebuje połączyć się z serwerem będąc poza domem, nie musi już zapamiętywać adresu IP. Wystarczy aby zarejestrował unikatową domenę na serwerach nazw ASUS DDNS. Dla ułatwienia korzystania z serwera na NAS-M2. użytkownik może utworzyć wiele kont o różnych poziomach dostępu i limitach na dane dla Samby (Moje miejsca sieciowe w Windows), serwera FTP i zarządzania plikami z poziomu przeglądarki.

NAS-M2. ma wbudowany Gigabitowy Ethernet, 3 gniazda USB 2.0 dla zewnętrznych dysków, drukarek, monitorowania UPS, dodatkowo NAS-M25 obsługuje formaty tj.: MP3, M4A, M4B, MP4, 3GP, WAV, WMA, OGG, FLAC, AAC, AIF, JPEG, BMP, PNG, TIF, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, WMV, VOB, DivX, TS, M3U, PLS, WPL.

Cena NAS-M25 to 699zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)