13 porażek Microsoftu

13 porażek Microsoftu
Źródło zdjęć: © Microsoft

02.06.2009 17:30, aktual.: 03.06.2009 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Analitycy z niezależnej firmy "Directions on Microsoft" przygotowali listę 13 projektów, które Gigant z Redmond zawiesił lub zamknął w ciągu ostatnich 8 miesięcy. Jakie przedsięwzięcia zostały zaprzepaszczone przez giganta rynku IT? Zapraszamy do lektury.

Niezależna firma analityczna "Directions on Microsoft" sporządziła listę 1. projektów, które Microsoft zamroził lub zamknął przez ostatnie 8 miesięcy. Wiadomo, że większość z nietrafionych przedsięwzięć firmy została zawieszona z powodu trwającego kryzysu ekonomicznego, w ramach restrukturyzacji i cięcia kosztów.

13 chybionych pomysłów Microsoftu ostatnich miesięcy według Directions on Microsoft:

1. Automated Service Agents - boty, które miały odpowiadać na pytania techniczne klientów
Connected Services Framework - platforma multimedialna będąca efektem porozumienia pomiędzy Microsoftem a AT&T.

2.Encarta - encyklopedia zabita przez Wikipedię.

3. Equipt - pakiet oprogramowania i usług Equipt, w skład którego wchodziły Office Home and Student 2007. OneCare, Office Live Workspaces, Windows Live Mail, Live Messenger oraz Live Photo. Produkt był dostępny dla użytkowników z USA i Wielkiej Brytanii.
4. Dynamics Entrepreneur Solution (DES) - system ERP dla małego biznesu. W jego skład wchodziły m.in. aplikacje do obsługi finansów, sprzedaży i marketingu. Pakiet przeznaczony był dla firm zatrudniających do 4. osób.
5. Forms Server - alternatywna i tańsza wersja SharePoint Server. Projekt zamknięty. Część funkcji przeniesiono do SharePoint Server.

6. Grupy MSN - usługa do wymiany wiadomości z klientami w sieci. Projekt zamknięty, a część społeczności przeniesiona do Multiply.com

7. OneCare - narzędzie antywirusowe i optymalizacyjne. Większość funkcji przeniesiona do darmowego Morro.

8. Office Accounting - narzędzie dla biznesu. Projekt w naprawie

9. Office Live - serwisy internetowe dla małego biznesu zawierające również możliwości hostowania; możliwe, że zostanie przeniesione do Windows Live

10. PerformancePoint Server - specjalistyczne narzędzie do monitorowania danych i planowania finansowego; część funkcji przeniesiona do SharePoint Server

11. RoundTable - urządzenie do wideo-konferencji; wykupione przez Polycom

12. SharePoint Designer - narzędzie do projektowania stron internetowych dla SharePoint Server; aktualnie jako freeware

13. Connected Services Framework - projekt platformy telekomunikacyjnej.

Zestawienie jest częścią artykułu dotyczącego sposobu wycofywania produktów z rynku przez Microsoft. Oryginalny artykuł w języku angielskim: "How Microsoft Phases Out Products", tabela z produktami: "Products Recently Phased Out (Chart)".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (98)
Zobacz także