Serwery Microsoftu wygrywają z serwerami projektu Ubuntu

Serwery Microsoftu wygrywają z serwerami projektu Ubuntu

Serwery Microsoftu wygrywają z serwerami projektu Ubuntu
Źródło zdjęć: © pingdom
14.07.2008 13:00

W drugim kwartale 2008 r. najstabilniejszym mechanizmem dostarczającym uaktualnienia był Microsoft Update koncernu z Redmond - wyliczył serwis Pingdom.com, specjalizujący się w monitorowaniu stanu stron internetowych i serwerów. "Uptime" ( czyli okres nieprzerwanego działania usługi ) wyniósł w przypadku MU 100%.

Na kolejnych miejscach zestawienia znalazły się serwery aktualizacyjne firmy Apple oraz projektu Ubuntu - czas ich niedostępności w analizowanym okresie wyniósł, odpowiednio, 2 godziny 34 minuty oraz 1 dzień 5 godzin 45 minut ( oczywiście, są to zsumowane wszystkie przerwy, które wystąpiły drugim kwartale 2008 r. ). Wartości te przekładają się na 99,9% niezawodności systemu aktualizacyjnego Apple'a oraz 98,64% w przypadku Ubuntu.

Autorzy opracowania podkreślają, że mimo dość długiej ( w porównaniu z Microsoft Update i Apple Software Update ) łącznej niedostępności głównego systemu aktualizacyjnego Ubuntu użytkownicy dystrybucji Linuksa ani przez chwilę nie mieli problemu z dostępem do uaktualnień dla swojego systemu - są one bowiem dostępne na wielu serwerach lustrzanych rozsianych po całym świecie.

Więcej informacji znaleźć można w blogu Pingdom.com - http://royal.pingdom.com/?p=319.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)